Nemocný synovec Jiřího Kajínka: Batole pobodal v transu! Nepoznal vlastní matku

Autor: Jitka Pecharová, Tomáš Koníček - 
12. 7. 2018
18:00

Vzal nůž do ruky a zřejmě ve schizofrenickém záchvatu pobodal známého a jeho syna (2)! Tak v Prachovicích řádil synovec omilostněného vězně Jiřího Kajínka (57) Patrik. Nyní je v policejní cele. Podle informací Blesku to nebyl jeho první útok!

Syn Kajínkovy sestry Miluše (60) je údajně vážně nemocný. „Má těžké záchvaty. Sám se na svoji matku obrátil a žádal ji o pomoc. Takže se moje sestra lékařů ptala, co s ním může dělat. Řekli jí, že dokud nic neprovede, tak vůbec nic. Je to smutné,“ řekl Blesku Jiří Kajínek. Podobné drama se už totiž odehrálo v minulosti. Nyní pobodaný muž u syna Kajínkové bydlel v třípokojovém bytě v podnájmu i se svojí družkou a čtyřmi dětmi. A jednou už na něho synovec Kajínka zaútočil. „Dostal záchvat a začal ho škrtit,“ popsala Blesku Miluše Kajínková.

Zdravotní problémy jejího syna se v posledních týdnech zhoršovaly. „Zařídila jsem mu návštěvu v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě a lékařku upozornila na jeho chování. Chtěla jsem, aby si ho tam nechali. Jenže bylo mi řečeno, že musíme počkat, až se opravdu něco stane,“ řekla Kajínková, podle které byly záchvaty čím dál horší. „Během pondělí ho dokonce dvakrát odvezla záchranka. Jenže neurolog ho propustil a řekl mi, ať ho 24 hodin hlídám,“ pokrčila rameny. Syn byl den u ní, pak ho odvezla domů. Pár hodin poté vzal do ruky nůž…

Video Rozhovor se sestrou Jiřího Kajínka druhý den po propuštění - Jitka Pecharová
1080p 720p 480p 360p 240p

Nepoznal ani matku!

Kajínkova sestra bydlí na chatě v Kraskově na Chrudimsku. Když se o útoku dozvěděla, vyrazila hned do čtyři kilometry vzdálených Prachovic. „Seděl v trenkách v policejním autě. Křičeli na něj, ať se zklidní. Jenže byl úplně mimo a ani mě nepoznal,“ vylíčila Kajínková. Policie ho zatím neobvinila. „Celou noc v cele prochodil. Asi ani nevěděl, kde je a co se děje,“ myslí si jeho matka. Ta se vydala i do bytu hrůzy. „Všude bylo plno krve, protože napadený muž hodně krvácel. Dítě mělo naštěstí jen drobnou ranku,“ řekla Kajínková. Ta je s rodinou napadeného v kontaktu, muž je prý mimo ohrožení života.

Video Zpověď přítelkyně nejslavnějšího vězně rok po propuštění: Život s Kajínkem a rakovinou - Tereza Kühnelová
1080p 720p 360p

Doporučujeme
lepabrena ( 14. července 2018 08:01 )

Nevím, co mě tady vyhrožujete karmou a tím, co se mě ještě zlého může přihodit. Byla jsem opakovaně okradena, oloupena,znásilněna, napadena, 3x vykradený byt, oloupena o dědictví po mém otci- a také přežila 2x pokus o mou vraždu. Díky takovýmto obdivovatelům a obhájcům vrahů, lupičů a zlodějů jsou pachatelé na svobodě a mohou páchat trestnou činnost na dalších obětech. Každý, kdo obdivuje zločince, sám je zločinec! Už před lety jsem vedla kampaň za znovuzavedení trestu smrti. U Kajínka jsem, bohužel, nebyla dostatečně informována a Kajínek neměl možnost promluvit na veřejnosti a předvést svůj způsob chování a uvažování. Proto jsem se až do jeho propuštění domnívala, že se v jeho případě stal omyl a že byl za vraždy odsouzený neprávem. Teď se znalostí věci si to nemyslím a odvolávám svůj podpis, který jsem dala na petici za jeho propuštění. Petice organizovala Kajínkova sestra. Znovu opakuji, kdo obdivuje a schvaluje trestnou činnost, sám je zločincem! Dokud nebude znovuzaveden trest smrti, budou mít zločinci více práv než jejich oběti a budeme je léta živit ve vězení za peníze daňových poplatníků-tedy nás všech!

spania ( 13. července 2018 11:45 )

Nechápu,proč se v ČR musí čekat na to,až se něco stane a nepodnikne se něco hned,když o to někdo požádá.Doktoři a ostatní vidí,že se něco děje,že to může být nebezpečné a nechají lidi s takovým člověkem napospas.Až když se něco stane,pohnou se ledy a začne se něco dělat.Co to je za zákony...?Tímhle by se měli poslanci a ostatní kolem nich zabývat a ne blbostma!

sores ( 13. července 2018 11:30 )

České zákony pořád na ho..o!!! Společnost,veřejnost je lhostejná pokud se jich samotných to netýká!!! A to je hrozný. Čínské přísloví je: neboj se smrti není tak hrozná jako lidská lhostejnost,té se boj!!! Svatá pravda

peterilank...@... ( 13. července 2018 11:17 )

mimochodem tato STB vláda zločinců ods,oda, kdu kalouska darovala katolické sektě kolaborantům s nacisty 2000 budov tzv.II.církevní tunel

peterilank...@... ( 13. července 2018 10:54 )

stbáků kámoš Havel jmenoval agenta STB předsedou vlády 1997 Tošovského ta byla složena z členů Ods, kalouskovy kdu čsl,ODA pravice (lidi z top09stan) divné je ,že pražští havlozmr-di stbáci drželi tlamy a ani necekli Kalouskova rodná strana KDu- čsl vládla v pravicové vláda ods,kdu,oda vládě řízené agentem STB Tošovským , 1997 . proč vám to Kalousek zatajil? prosinec 1997 jmenoval prezident Havel agenta STB Tošovského předsedou vlády ČR složena byla z lidí z ODS,kalouskovy KDU-čsl,Oda -stbácká pravice https://www.novinky.cz/domaci/110683-pro-havla-jsou-kontakty-tosovskeho-s-stb-samozrejmosti.html Vláda Josefa Tošovského vládla asi půl roku od 2. ledna do 17. července 1998. Vznikla po demisi druhé vlády Václava Klause (koncem roku 1997) a měla za úkol dovést Českou republiku k předčasným volbám v červnu 1998. Jejím předsedou se stal tehdejší guvernér České národní banky Josef Tošovský, který sestavil vládu z nestraníků a členů KDU-ČSL, ODA a ODS. Posledně jmenovaní 22. ledna založili novou stranu, Unii svobody.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud