Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 23°C

Poslední poprava na území ČR: Vrah Lulek ubodal manželku a 4 děti! Kat mu dal provaz a šel na panáka

2. února 2024
12:59

Zabil čtyři děti (†1 až †10) a manželku (†41). Masový vrah Vladimír Lulek (†35)  za to dostal trest smrti. Jeho krutý čin vrhl stín na vánoční svátky. Došlo k němu totiž krátce před Štědrým dnem.

Jako poslední člověk u nás si 14. ledna 1988 vyslechl trest smrti, poslední česká poprava následovala 2. února 1989. Bestiální čin společností zatřásl. Co všechno měl Vladimír Lulek na svědomí?

Video  Poslední poprava v Česku: Vladimír Lulek vyvraždil svou rodinu, předstírání duševní choroby ho nezachránilo  - Videohub
Video se připravuje ...

Když se vracel opilý Lulek dva dny před Štědrým dnem 1986 domů do bytu v Předměřicích nad Labem, chybělo k jedné z nejhorších vražd jen pár minut. Po hádce zasadil na schodišti domu své ženě 36 ran nožem, pobodal sousedku Lenku Buriánovou a poté se zabarikádoval v bytě. Tam ubodal tři děti své ženy a nejmladší dceru, která byla jejich společná.

U soudu nejdříve hrál na to, že je psychicky nemocný, neprojevoval lítost, a dokonce držel hladovku. „Nevím, proč jsem tady. O tom, že bych zabil manželku a všechny děti, nic nevím. Nic jsem jim neudělal, jsou doma,“ tvrdil Lulek.

Po odsouzení k trestu smrti ale povolil. „Že mě tak odsoudili po právu, které na to mají, za to si mohu sám. Moc toho lituji. Měl jsem je všechny rád. Teď nezbývá než čekat, kdy to budu mít za sebou. Bude to pro mě jen vysvobození,“ psal rodičům.

Ve svých 33 letech si dokázal vytvořit Vladimír Lulek velmi špatnou pověst. Rodák ze Šťáhlav u Plzně byl už předtím čtyřikrát soudně trestán, navíc chodil domů pravidelně opilý. Chybějící nechuť k násilí a alkohol vyrobily smrtící koktejl.

Podle vzpomínek tehdejšího člena soudního senátu Jana Šulce byl trest smrti jasnou volbou. „V rámci závěrečné porady senát neprožíval srdceryvné rozhodování. Děsivý následek a závěr znalců, že náprava je vyloučena, v podstatě neumožňovaly jiný závěr. Během procesu byl Lulek pohublý hladovkou a k soudu jezdil kvůli slabosti na invalidním vozíku. Jediná reakce přišla až po vyhlášení rozsudku, kdy několikrát vzdychl.“

U posledního životního okamžiku odsouzeného byl kat, dva pomocníci, náčelník věznice, soudce a lékař. Spoutaný odsouzenec byl tunely pankrácké věznice přiveden k šibenici, lékař ho zkontroloval a kat s pomocníky mu dali na krk oprátku. Pod odsouzeným se potom propadla podlaha a zlomil si vaz. Kat pak odešel na panáka rumu.

Video  Výpověď napadené sousedky, která přežila Lulkův brutální útok.  - Jitka Pecharová
Video se připravuje ...

Yvetta H ( 6. února 2024 06:40 )

Ano, dostane zápal plic, a to je pro starého, ležícího člověka s prakticky nulovou imunitou, smrtelné. Ale v nemocnicích, jsem to neviděla, spíše v takových pofiderních ústavech, typu Hvězda Zlín, madam Kalivodová.

Yvetta H ( 6. února 2024 06:37 )

Jde na mě hrůza, jenom z těch fotek. Jak může někdo zabít, tak bezbranné děcka. A ta nešťastná manželka, co na to říct. Snad mají aspoň v nebi klid. Upřímně, pokud bych věděla, co se v tom bytě stalo, tak bych si ho nikdy nekoupila.

miroslava13 ( 5. února 2024 13:00 )

byla veliká chyba ukončit TREST SMRTI!!! Podle toho to také v naší zemi vypadá. Grázlové se NIČEHO nebojí!!!! a ve vězení si dávají kávičku s koblihami a k tomu cigárko. Nic jim tam nechybí!!! My všichni je vlastně živíme a sami kolikrát nemáme na jídlo. HNUS.

MADONNA ( 3. února 2024 01:16 )

Tak, ať konečně obnoví trest smrti!!!!!!

Uživatel_5681435 ( 2. února 2024 17:17 )

Tak to je komentář hodný adepta na psychické vyšetření.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání