Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Tajemství rukopisu Petra Pavla: Grafoložka řekla, co odhalilo jeho písmo

Autor: lc - 
19. března 2023
05:00

Grafoložka Zuzana Dobiášová se svému oboru věnuje už 35 let a jejíma rukama prošly tisícovky rukopisů. Předsedkyně Asociace grafologů ČR podle rukopisu během krátké chvíle odhalí, s kým má tu čest. Blesk.cz ji požádal o rozbor písma prezidenta Petra Pavla (61).

Zkušené grafoložce jsme zaslali tři krátké ukázky rukopisu nové hlavy státu. Šlo například o pamětní zápis při příležitosti první návštěvy Slovenska v nové prezidentské roli a také o další dvě věnování.

Nejčastější omyl

Podle grafoložky Zuzany Dobiášové je Pavlovo písmo úhledné a pravidelné, s dobře vedenými řádky. Sklon se pohybuje okolo 90 stupňů. Rukopis je střední velikosti. 

„V rukopisu je třeba zkoumat vše od okrajů, přes řádkování, přes mezery v rukopisu, až po detaily a způsob tvorby jednotlivých znaků, a z toho dát obrázek dohromady.  Pokud se to dělá dobře, tak bychom měli tak na 99 procent získat skutečný obraz pisatele,“ slibuje grafoložka.

 

„Někdy panuje mylná představa, že hezká písma znamenají, že pisatel má dobré vlastnosti, a ošklivé písmo naopak znamená, že pisatel je špatný člověk. To nemusí být vždy pravda. Opravdu je třeba zkoumat písmo do nejmenších detailů,“ vysvětluje obecný mýtus Dobiášová. 

Co prozradil Pavlův rukopis?

 S kým tedy máme podle písma tu čest?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa