Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno 11°C

Exkancléř Mynář chce nyní déle pobýt na Moravě: Shání finance na stavbu nového srubu

Autor: Slávka Červená, ČTK - 
13. března 2023
14:19

Ihned poté, co rezignoval na funkci kancléře prezidenta, se Vratislav Mynář (55) sbalil a se syny (3, 7) zamířil na Moravu. Manželka Alex za ním přijela v sobotu a společně tam strávili víkend.

Pro exkancléře ale odpočinkový nebyl. Redaktorka Blesku ho zastihla v pracovním v blízkosti lyžařského svahu, kde byla v pátek ukončena sezona. „Jsem teď na Moravě a zdržím se tu delší dobu. Měsíc, možná i dva. Potřebuji si odpočinout, konečně mám více času. Chci si dát dohromady své podnikání a další věci, na které jsem opravdu neměl v době funkce čas. Zanedbané věci jsou na penzionu i tady u svahu,“ řekl.

„Stojíme v místě, kde mi někdo úmyslně zapálil srub a střechu nad hlavou. Bylo štěstí, že jsme tam s rodinou zrovna nespali. Jednám teď se dvěma bankami o možnosti financování nového objektu. Kdy to bude? Pokud nemám zajištěny finance, není o čem mluvit,“ pokračoval. Zdůraznil, že nyní není ani kancléř ani politik a lži a nenávisti už bylo dost. „Chci všechny požádat o klid a soukromí pro mě a moji rodinu,“ uvedl a poté odjel k rodičům za manželkou Alex a syny, kterých si užívali babička s dědečkem.

U Zemana tak úplně nekončí

S exprezidentem Milošem Zemanem by se měl v dalších měsících pravidelně potkávat. „Dohoda zní, že pan prezident bude velmi rád, když se budeme pravidelně navštěvovat, pravidelně se scházet v jeho kanceláři. Nejenom já, ale i nejbližší členové jeho týmu, který kolem něj byl celých deset let,“ řekl Mynář. Zeman se po odchodu z čela státu přestěhoval do svého nového domu v Lánech.

Video  Kancléř Mynář: Chybějící prověrka, svědek Zeman i vyhořelý srub v Osvětimanech  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

UFO1 ( 14. března 2023 06:49 )

prezident 10 let "pracuje" a nyni má státem placenou kancelář ,kde se budou dál scházet, výsměch všem

UFO1 ( 14. března 2023 06:42 )

Pokud by nové politické vedení země dodrželo sliby dané voličům, měla by tato osoba pobývat úplně jinde než ve srubu a měl by být veřejnosti transparentně předložen seznam osob, které neoprávněně brali ze státního rozpočtu,ne bleskem,ale oficiálně politickou reprezentaci

JaNat ( 13. března 2023 23:36 )

Už ho raději ani neukazujte.

LuCo ( 13. března 2023 17:51 )

A co Alex, vrátí se do televize?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa