Úterý 24. května 2022
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Zataženo, déšť 20°C

Máma (31) kvůli covidu upadla do kómatu: Porod si nepamatuje a své miminko viděla až po třech týdnech

Autor: rix - 
25. ledna 2022
21:19

Traumatický zážitek má za sebou jednatřicetiletá Britka Erem Aliová. Těšila se na nové miminko, ale kvůli komplikacím s covidem musela být po porodu uvedena do kómatu! Své nové děťátko tři týdny neviděla a na porod si podle svých slov nepamatuje. Když se dozvěděla, že má syna, byla zmatená. Erem teď apeluje na další rodičky, aby se nechaly včas naočkovat.

Když se Erem po kómatu probudila, vůbec si na porod nepamatovala. A co víc, ani zpočátku netušila, že má nové miminko. „Když mi řekli, že mám dítě, byla jsem zmatená,“ uvedla s tím, že si porod ani císařský řez nemohla vybavit. A není se čemu divit, covid čerstvou maminku drtil. „Je děsivé, jak blízko smrti jsem byla,“ řekla.

Namísto prvního pohlazení novorozeného Zorayze bojovala máma o holý život. Statečná Britka naštěstí svůj boj vyhrála, ale promeškala první dny života jejího syna. „Je mi to líto, ale byla strašná úleva ho vidět po měsíci,“ popsala své pocity.

Jak uvedl deník Mirror, maminka se musela po probuzení z třítýdenního kómatu kvůli účinkům zákeřné nemoci znovu učit chodit nebo jíst. Kašel a podivný tlak na hrudi začala Erem cítit už v lednu, ale problémy připisovala svému těhotenství. Když v 31. týdnu těhotenství přijela do nemocnice, lékaři měli jasno. Žena onemocněla koronavirem. Musela být připojena na ventilátor, jelikož jí začaly kolabovat plíce.

O něco dříve, než byla uvedena do kómatu, pomocí císařského řezu porodila. „Pro mého manžela Junaida to bylo opravdu těžké, protože se na mě nemohl přijít podívat a ani nemohl být u porodu,“ řekla Erem. Ani po šťastném shledání se synem ale není maminka úplně fit. Je stále velice slabá a trpí krevními sraženinami.

Je ale šťastná, nyní už je doma se svým mužem a dalšími třemi dětmi. Apeluje na další rodičky, aby se nechaly včas naočkovat. Po děsivém zážitku i ona ihned přistoupila k vakcinaci. „Nechci, aby si někdo prošel tím samým, co jsem měla já,“ dodala.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa