Antony Frear spolu se svými přáteli Simonem a Aeronem přiletěl do Spojených států až z anglického Yorku. Velkolepou show si nadělil k 50. narozeninám. Každý z nich zaplatil přes 120 tisíc za zpáteční letenky a další deseti tisíce za třídenní pobyt v Ceasar's Palace, kde měla Adele vystoupit. Vstupenky každého vyšly na deset tisíc, napsal server Mirror.

Výlet za stovky tisíc

„Utratili jsme stovky tisíc, abychom se dostali do Las Vegas, ale lístek na koncert teď nemá ani cenu papíru, na kterém je napsaný,“ uvedl Anthony pro novináře v rozhořčení. „Je to ostuda. Adele se všemi svými miliony by nám měla okamžitě vrátit peníze. Už ji nikdy nebudu poslouchat. Je pro mě mrtvá,“ dodal jeho přítel Simon.

I američtí fanoušci svůj hněv neskrývali a britské zpěvačce zpackanou organizaci vyčetli. Alison Devineová, která na vystoupení přiletěla z Tuscaloosy na Floridě, řekla: „Všichni jsme byli nesmírně naštvaní. Museli vědět několik dní dopředu, že část štábu se nestihne očkovat. Sice nám slíbili náhradní termín, ale jak mám sakra vědět, co budu dělat za dva měsíce?“

Nic nového

Vlna nádavek se snesla na její twitterový účet, kam jí její fanoušci psali naštvané vzkazy typu: „u mě jsi skončila“, „lži“ nebo „tomu se mi nechce věřit“. Uživatelé odkazovali na její další koncerty, které v minulosti musela přesunout nebo zrušit. „Pamatuji si, jak zrušila svůj koncert v Blackpoolu. Na tak velkou hvězdu to bylo asi příliš malé město,“ napsala fanoušek Karl Raynor.

Eleni Sabracosová z marylandského Baltimoru měla s Adele v minulosti již jednu nepříjemnou zkušenost. V červenci 2017 letěla do Londýna na její koncert, který byl na poslední chvíli zrušen. Eleni však řekla: „V obou případech to nebyla její chyba.“ V roce 2011 kvůli operaci krku musela posunout koncertní šňůru a o šest let později kvůli stejnému problému se nekonaly její koncerty ve Velké Británii.

Video
délka: 01:32.07
Video se připravuje ...

Zhroucená Adele jen 24 hodin před velkolepým koncertem show zrušila. Kvůli covidu, který postihl její tým, ho prý nestihli připravit Twitter

Plačtivá omluva

Adele si měla díky koncertu přijít na v přepočtu 14,5 milionu korun, a to ještě před prodejem merche, který tvoří velkou část jejího celkového výdělku.  Měla údajně vystoupit se zpěváckým sborem čítajícím desítky protagonistů. Začátkem tohoto měsíce se do konkurzu přihlásilo na šedesát talentů. V oznámení o zrušení koncertů zpěvačka uvedla, že „nespala 30 hodin“ a snažila se na poslední chvíli sehnat náhradní štáb, ale nepodařilo se jí to.

Ve videu uvedla: „Je mi to moc líto, ale nestihli jsme mou show nachystat. Jsem jednak naštvaná, ale je mi i opravdu trapně. Nedorazila část vybavení a situaci komplikuje covid-19. Polovina mého štábu a týmu je nemocná, i proto bylo nemožné dokončit show. Je mi to líto, že k zrušení došlo až na poslední chvíli. Všechny termíny přeložíme. Svou show se chystám dokončit.“

Fotogalerie
20 fotografií