Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Číňané chtěli vypustit mezi netopýry upravené koronaviry. Měsíce před úderem pandemie

Autor: tsv - 
23. září 2021
18:41

Během vyšetřování vzniku koronavirové pandemie přišli vědci na zajímavé odhalení. Virologové z čínského Wuchanu plánovali do netopýřích jeskyní vypustit upravený typ koronaviru necelé dva roky před světovým rozšířením covidu. Experimentu se měl zúčastnit i americký vědec, který kvůli odhaleným dokumentům odstoupil od vyšetřování pandemie.

Peter Daszak, prezident newyorské organizace EcoHealth Alliance, se chtěl 21 měsíců před vznikem pandemie spojit s čínskými laboratořemi ve Wuchanu s úmyslem uměle upravit koronavirus a ten následně rozšířit do kolonií netopýrů asi dva tisíce kilometrů od města.

Svým experimentem chtěli vědci zabránit novým virům v šíření mezi lidmi. V plánu bylo i vytvořit geneticky vylepšený virus, který by naopak dokázal mnohem snáz napadnout člověka, napsal server DailyMail.

Tým vědců šel tehdy s návrhem za vládní organizací amerického ministerstva obrany DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), která má za úkol vyvíjet nové vojenské technologie. Agenturu požádali o financování projektu, což by znamenalo poskytnout 14,2 milionu dolarů. Jejich žádost organizace odmítla kvůli obavě z potenciálního rizika pro místní čínské obyvatele.

Nebylo to poprvé

Britský expert na rakovinu profesor Angus Dalgleish dodal, že Wuchanský institut virologie se několik let před pandemií zabýval vylepšováním funkcí různých organismů. Do výzkumu spadala i snaha učinit známé viry smrtelnějšími nebo přenositelnějšími. Podle Dalgleishe se místní vědci mohli rozhodnout s projektem začít i bez finanční podpory a vědomí Spojených států.

Celá záležitost zvyšuje pravděpodobnost jedné z vyšetřovaných teorií vzniku pandemie, kterou Čína od začátku vehementně odmítá – tedy že slavný koronavirus omylem unikl z laboratoře.

Daszakův experiment měl za cíl určit riziko a hrozbu koronavirů a vytvořit metody, které by do budoucna zabránily potenciálním budoucím epidemiím. DARPA projekt zarazila s tím, že Daszakův tým nebral na vědomí etické, legální a sociální problematiky biohazardního výzkumu.

Peter Daszak byl původně členem týmu Světové zdravotnické organizace (WHO), který měl za úkol vyšetřit vznik pandemie. Z týmu ale krátce nato odešel poté, co se provalily jeho minulé vazby na wuchanské laboratoře.

Video Léčba nemocných koronavirem: Čínské nemocnice praskají ve švech - Reuters

slafa ( 24. září 2021 15:19 )

Ale umnele vyvolany vir to je snad jeden z prvnich ikdyz Sars,praseci a Mers vir byly prvni pokusy,tak ted to chteji dotahnout do konce.

slafa ( 24. září 2021 15:15 )

Politici co chteji zmenit svet a jejich podpurci se tesi na jejich konec. http­s://y­outu­.be/Oj­tw5uL­mml4

zemanbures ( 24. září 2021 14:50 )

Tu Čínu byl světu čert dlužen! Možná by bylo pro svět lepší, kdyby Rusové a Američané nechali po porážce Japonska japonskou armádu v Číně, aby Čínu doživotně spravovala. I když je fakt, že Japonci se v době války chovali jako němečtí nacisté, tedy jako prasata.

Saschajede ( 24. září 2021 13:59 )

Až muži nebudou rozeznat od žen (to už nastalo),až voda poteče nahoru (vodovod už taky máme),tak nás zaplaví žluté nebezpečí ........

NovyZakon ( 24. září 2021 13:18 )

Společně s Ruskem. Proto přišli Rusové se Sputnikem V. To je přece jasný, říkal to i Cibulka a naše domácí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa