Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Češi utíkají před lockdownem za teplem. Láká je Egypt, Emiráty i Maledivy

Autor: ČTK - 
26. prosince 2020
09:40

Tuzemské cestovní kanceláře (CK) sledují zvýšený zájem o zájezdy u moře na první měsíce příštího roku, řekli ČTK jejich zástupci. Podle některých CK poptávka vzrostla v návaznosti na zpřísňování opatření proti koronaviru v České republice. Češi kupují dovolené v Egyptě a Spojených arabských emirátech (SAE), zájem je také o Maledivy.

Rostoucí zájem o exotické pobyty v lednových termínech začala CK Fischer podle svého mluvčího Jana Bezděka sledovat, když se začala v ČR zhoršovat epidemická situace. „Zdá se, že lidé utíkají před lockdownem do tepla. Z reakcí od klientů vidíme, že počítají s tím, že v lednu budou muset být na home office a řada služeb může být zavřená. Chtějí tak alespoň na týden nebo dva odjet třeba do SAE, Ománu nebo Egypta,“ uvedl Bezděk.

Zvýšenou poptávku po lednových a únorových dovolených u moře eviduje také CK Čedok. Podle její mluvčí Evy Němečkové lidé kupují ubytování především ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech přímo na pláži. Prodává se podle ní nejen oblíbený Egypt a Kanárské ostrovy, ale i pobyty v Zanzibaru, na Kubě, Maledivách či v Mexiku.

O exotiku v prvních měsících příštího roku mají zájem také klienti CK Alexandria, podle jejího marketingového ředitele Petra Šatného chtějí lidé trávit začátek ledna například na Maledivách. Když se začala epidemická situace horšit i v cizině a jednotlivé státy vyhlásily zpřísnění opatření, lidé s nákupem zájezdů začali vyčkávat, dodal Šatný.

Vzhledem k vývoji pandemie většina zahraničních destinací v současné době vyžaduje při vstupu do země negativní PCR test na koronavirus. Někde nesmí být starší 48 hodin, jinde platí lhůta 72 hodin. Pravidla pro cestovatele při odjezdu i návratu pravidelně aktualizuje ministerstvo zahraničí na svém webu.

Čedok podle Němečkové svým klientům nabízí přednostní testování s potvrzením v angličtině v ceně v mnoha městech republiky, aby si odběrové místo mohli vybrat podle místa bydliště.

Klienti CK Fischer a Exim Tours se mohou nechat testovat u Letiště Václava Havla Praha. CK tam otevřely testovací laboratoř. Test si lidé objednávají při nákupu pobytu. Přijít na něj mohou i dva dny před odletem, pokud se dostaví v den odletu, výsledek budou znát přibližně za hodinu. Klientům test CK nabízejí za 990 korun, na běžných testovacích místech za něj samoplátci zaplatí 1756 korun.

Komerční odběrová místa zřídilo i Letiště Praha. Testování je přednostně určeno pro cestující, kteří mají platnou letenku nebo plánují zahraniční cestu. Podle informací na webu letiště jsou výsledky standardně zasílány v SMS do 24 hodin. Cena testu je v tomto případě 1750 korun. Možné je i expresní vyřízení do dvou hodin, za které cestující zaplatí 7500 korun.

fico ( 26. prosince 2020 11:59 )

Matos7 ( 26. prosince 2020 11:53 )

Jedte třeba do pr*ele. A hlavně se nevracejte s novou mutací kovidu. Uchylové

tojar ( 26. prosince 2020 10:59 )

Hlavně, aby zase pro ně neposílali letadla na státní útraty! To už tady taky bylo

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa