Koronavirus ohrozil znovuotevření školky na Chodově: Nákaza se potvrdila u jedné z učitelek!

Autor: jza - 
19. května 2020
10:30

Koronavirus značně zkomplikoval plány mnoha rodičům malých dětí z pražského Chodova. Ředitelka mateřské školy Blatenská v pondělí oznámila, že jedna z učitelek má pozitivní test na nemoc covid-19 a celý pedagogický sbor kvůli tomu musel do karantény. Školka měla přitom příští týden již otevřít.

„Je nám to moc líto, ale nemáme pro Vás dobrou zprávu. Včera večer jsme se, bohužel, dozvěděly, že jedna z našich učitelek má potvrzený covid-19,“ oznámila ředitelka školy Alena Pobudová v pondělí odpoledne.

Od počátku příštího týdne, kdy přijde další vlna uvolňování vládních restrikcí, se měla většina dětí do školky už vrátit. To by jistě ulehčilo mnoha rodičům na Praze 11, kteří doposud museli se svými potomky zůstat doma. Nyní však budou muset minimálně někteří z nich zůstat s dětmi doma déle.

„V rámci přípravy na to, že budeme otevírat, jsme byli na pracovišti, a když se jedna kolegyně dozvěděla, že je pozitivní, tak nám volali z hygieny a všichni jsme v karanténě,“ řekla pro Blesk.cz ředitelka Pobudová. 

O otevření rozhodnou testy

Zda se školka vůbec otevře, se rozhodně koncem týdne, kdy budou všechny učitelky testovány na koronavirus. Stačí ovšem, aby se nákaza potvrdila jen u jediné další z učitelek, a všechny budou muset zůstat v karanténě déle. O otevření školy tak definitivně rozhodne hygienická stanice.

Školka má kapacitu přes 90 dětí, v případě negativních výsledků u ostatních pedagogů se má otevřít pět tříd, což je kvůli oslabení pedagogického sboru i tak méně než obvykle. Ředitelka žádá rodiče, aby byli solidární s těmi, kteří děti potřebují do školky nutně poslat. „Prosíme maminky na mateřské a rodiče, kteří pracují z domova, aby nám pomohli a bylo možno nabídnout místa těm, kteří to opravdu nutně potřebují,“ vzkázala rodičům. Někteří z nich se již rozhodli, že děti do školky zatím nepošlou.

Podle ředitelky se dá očekávat, že nákaza se ve školách nebo školkách objeví, vzhledem k tomu, že žijeme v době, kdy se nákaza stále šíří mezi lidmi. „Samozřejmě že se to objeví v nějaké škole nebo školce, když se to objevuje úplně všude,“ poznamenala.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud