Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

V Praze zemřel další pacient (†77) nakažený koronavirem. Trpěl vážnou plicní chorobou

Autor: ČTK - 
12. dubna 2020
12:31

Ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v Praze zemřel v neděli další pacient (†77) trpící onemocněním covid-19. Nemocnice nicméně uvedla, že virus nebyl bezprostřední příčinou jeho úmrtí. Muž totiž trpěl chronickou obstrukční plicní nemocí, kterou však koronavirus mohl negativně ovlivnit. Jedná se o dalšího postaršího pacienta, který v nemocnici v souvislosti s koronavirem zemřel.

Všeobecná fakultní nemocnice hlásila úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 již v průběhu týdne. V úterý večer zemřela žena narozená v roce 1942, která byla klientkou domova pro seniory v Michli. A ve středu ráno zemřel muž ročníku 1944 s onkologickým onemocněním. Podle mluvčí nemocnice Marie Heřmánkové i v těchto případech šlo o vážně nemocné pacienty a ani v jednom případě nebyla nákaza bezprostřední příčinou smrti. Ve VFN již dříve zemřelo šest klientů michelského domova.

V Praze se nákaza kromě michelského domova objevila také v domově na Chodově, který zřizuje hlavní město, a také mezi seniory v Thomayerově nemocnici v Krči a v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi.

Koronavirus příčinou nebyl

„Bezprostřední příčinou jeho úmrtí nebyla nákaza covid-19, byť ji vyšetření u něj potvrdilo,“ uvedla k zesnulému pacientovi mluvčí. Ten byl hospitalizovaný na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN a 1. LF UK Praha, dodala.

Nelichotivé prvenství

Praha má podle údajů ministerstva zdravotnictví nejvyšší počet případů nemoci covid-19 ze všech regionů Česka. Na každých 100 000 obyvatel hlavního města připadá zhruba 104 případů covid-19. V celém Česku k nedělním ranním 8:25 zemřelo v nemocnicích podle údajů ministerstva zdravotnictví 132 lidí s nemocí covid-19, uzdravilo se 422 lidí, nakažených je 5905.

pe17 ( 12. dubna 2020 15:23 )

proč to tady píšete,když Koronavirus příčinou nebyl prostě byl nemocný a zemřel.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa