Další nakažené dítě v suchdolské školce: Znovu ji zavírají, otevřená byla jen týden

Autor: pom - 
18. května 2020
11:22

Sotva se brány mateřské školy na pražském Suchdole otevřely, už je zase zavřená! Do třídy Medvědů totiž přišlo dítě nakažené covid-19. Do izolace nejprve musela jen jedna třída a její učitelé, ředitel však v pondělí informoval o pozitivním testu u druhého žáčka. Školku tak uzavřeli celou až do 29. května.

První nakažený žáček docházel do třídy Medvědů Mateřské školy Gagarinova na pražském Suchdole od pondělí do středy, podle ředitele Stanislava Zeleného tehdy neměl žádné příznaky. V pátek ho rodiče dítěte informovali o tom, že jejich ratolest měla pozitivní test na covid-19, v sobotu to ředitel konzultoval s hygienickou stanicí.

„Dostal jsem instrukce, abych mailem informoval pouze rodiče dětí ze třídy Medvědů, že budou kontaktovány v případě potvrzené nákazy hygienickou stanicí. Dále jsme konzultovali, s kým ono dítě mohlo vejít do kontaktu. Jednalo se o dlouhodobější kontakt v řádu desítek minut až hodin, kterému byly vystaveny ostatní děti ve třídě a pedagogové ve třídě,“ uvedl ředitel na webu školky. 

V karanténě měla do konce května zůstat celá třída Medvědů i s učiteli. Školku v neděli odpoledne kompletně vydezinfikovali - specializovaná firma dala do pucu třídy, toalety, šatny i vstupní schodiště, v pondělí pak ale ředitel informoval o uzavření celé školky. „Hygienická stanice mě informovala, že další z dětí bylo testováno pozitivně na covid-19,“ vysvětlil ředitel na webu. Školka se tak po týdnu, kdy byla znovu v provozu, zase zavírá, a to do pátku 29. května. „Děti, které ráno přišly do mateřské školy, si museli rodiče vyzvednout a vzít zpět domů. Následně již sama hygienická stanice vyzve jednotlivé rodiny a zaměstnance, aby se nechali testovat,“ dodal Zelený.

 

enigma ( 19. května 2020 04:50 )

To uz snad musi byt trest bozi. Uz jen ty nazvy! Medvedi v gagarinovy. Bry do den jore ma rine gaga.

sumecekkapr ( 18. května 2020 13:48 )

Tak to je dílko, a pak že karenténa je k hownu. Tak nastrkejte děcka do školek, škol a je vymalováno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud