Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Starostka se vykašlala na karanténu a zašla si na manikúru. Hrozí jí tučná pokuta

Autor: Darina Jíchová - 
25. dubna 2020
18:43

Becky Amesovou, starostku texaského města Beaumont, vyšetřuje okresní prokurátor za porušení karantény. Kamery tento týden starostku načapaly na manikúře v místním nehtovém studiu The Nail Bar. Amesová se omluvila a připustila, že z její strany šlo o „chybu úsudku“, Američance hrozí pokuta 50 tisíc korun, informoval list Daily Mail.

Stát Texas a všechna jeho města jsou kvůli pandemii koronaviru v karanténě, platí omezení pohybu a shromažďování, byly zrušeny veškeré společenské a sportovní akce. Uzavřeny jsou kina, divadla, restaurace, školy, kadeřnictví, salony krásy a další podniky. I přes tato opatření byla Amesová v úterý přistižena v nehtovém studiu.

Případem se zabývá kancelář okresního prokurátora, která vyšetřuje, proč tam starostka šla. Za porušení stanovených restrikcí hrozí ve státu Texas pokuta až 50 tisíc korun. Amesová se veřejně omluvila a vysvětlila, že neporušila žádné opatření. Nehtové studio podle ní bylo uzavřené a ona si pouze přišla pro radu k majitelce.

Starostka: Je mi to líto. Nic jsem neporušila

Starostka dodala, že potřebovala pomoct se sundáním odrostlých akrylových nehtů. Majitelka jí rychle pomohla a Amesová podle vlastních slov byla do 10 minut pryč ze studia. Obě ženy, Amesová i manikérka, měly po celou dobu roušky.

„Do studia jsem neměla vůbec chodit, neměla jsem nijak v úmyslu zneužívat svého postavení, zatímco druzí musí trpět. Je mi to vážně hrozně líto,“ prohlásila Amesová. „Požádala jsem místního prokurátora, aby svolal mimořádné zasedání, kde svůj čin budu projednávat se zastupitelstvem,“ dodala.

Záběry ze salonu pořídila jedna ze zaměstnankyň, která si do studia přišla něco vyzvednout. Na snímcích je vidět, jak starostka sedí u jednoho ze stolečků a máčí si nehty v acetonovém roztoku. Amesová vypověděla, že si ani nevšimla, že byl uvnitř i někdo třetí. „Prošetříme, zda došlo k nějakému přestupku zákona,“ komentoval nastalou situaci mluvčí okresního prokurátora.

Připravila Amesová manikérku o práci?

Jinak oblíbená starostka si proti sobě poštvala uživatele sociálních sítí, kde navíc kolují spekulace o tom, že pracovnice, která Amesovou vyfotila, přišla o práci. Místnímu tisku se tato informace zatím nepodařila potvrdit. Uživatelé twitteru zdůrazňují, že beaumontské kosmetické salony, kadeřnictví a nehtová studia byla uzavřena právě z nařízení Amesové.

robyno1 ( 26. dubna 2020 10:37 )

Měla zajít za nějakým farmářem, který má určitě různé kleště na paznehty.

mikes15 ( 25. dubna 2020 20:29 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud