Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Bohouška vyhodili z domu! Zubožený, vyhublý a nemocný se toulal ulicemi. Léčení potrvá měsíce

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
2. června 2022
05:00

Moskevského strážního psa Bohouška (asi 8) zřejmě majitel vyhodil. Když ho našli, jak se potuluje po Budyni nad Ohří, byl ve velmi zbědovaném stavu. Teď se o něj starají v útulku v Řepnici na Litoměřicku, jeho léčba potrvá týdny, možná měsíce.

Bohoušek se dostal do útulku ve špatném stavu. Měl po celém těle demodex, což je parazitární onemocnění kůže, kvůli kterému silně zapáchal, a oboustranný zánět zvukovodu. „Měl navíc i zarostlé drápy do bříšek. Je to jako kdyby měl člověk špendlíky v botě. Musel si hrozně vytrpět,“ řekla majitelka útulku Miluše Maskulanisová s tím, že Bohouškova léčba je a ještě několik týdnů bude náročná, a to i finančně.

Po vyléčení bude Bohoušek někomu ještě skvělým parťákem Po vyléčení bude Bohoušek někomu ještě skvělým parťákem | Jana Ulrichová

Jedl zbytky

Díky tomu se už ale teď Bohouškovi viditelně ulevilo, postupně se ho daří vracet i do kondice. „Byl velice vyhublý, až mu koukala páteř. Měl hmatatelná žebra, kyčle vystouplé. Bylo vidět, že byl zřejmě krmený zbytky, protože trvalo dlouho, než si zvykl na suchou stravu s masem nebo s konzervami,“ popsala Maskulanisová. Dodala, že zřejmě i proto je Bohoušek menšího vzrůstu, než je u tohoto plemene obvyklé.

Bohoušek velmi přilnul k provozovatelkám útulku Bohoušek velmi přilnul k provozovatelkám útulku | Jana Ulrichová

Milý, přátelský

Až se dá dohromady natolik, že bude moci odejít do nového domova, bude z něj skvělý parťák. I přesto, čím si prošel, na lidi nezanevřel. Je velmi přátelský, společnosti lidí miluje, vyhledává ji. Pokud mu někdo projeví přízeň, nechce se od něj hnout. Vychází dobře s fenkami, a reportérky Blesk tlapek byly svědky toho, že se přátelsky choval i ke kočce.

Ke starším lidem

Lásku dává Bohoušek najevo i svým zachráncům v útulku, kteří mu nový domov budou vybírat velmi pečlivě. „Je to pes k rodinnému domu. I když je velmi kamarádský, umí i hlídat. Nepotřebuje žádné dlouhé procházky, je už pomalejší, hodil by se proto ke starším lidem,“ řekla majitelka útulku.

Bohoušek je přátelský k fenkám, v útulku má kamarádky Bohoušek je přátelský k fenkám, v útulku má kamarádky | Jana Ulrichová

Najde domov?

Zájemci, kteří by chtěli Bohouškovi po jeho vyléčení poskytnout nový domov, mohou předběžně kontaktovat Psí domov v Řepnici buď telefonicky na čísle 602 893 442 nebo písemně na e-mail marek.maskulanis@seznam.cz. Mohou také přispět na jeho léčbu, a to na transparetní účet číslo 288831662/0300 s heslem Bohoušek.

Takto vypadá Bohouškova nemocná kůže, už se ale hojí Takto vypadá Bohouškova nemocná kůže, už se ale hojí | Jana Ulrichová

Adopce na festivalu

Psi k adopci budou i na festivalu Blesk tlapek, který se uskuteční 4. června v Praze na louce na Vypichu. Přivezou je útulky a záchranné spolky, které se tam budou prezentovat. Na místě bude probíhat také podpisová akce proti množírnám, a chybět nebude ani tombola, jejíž výtěžek bude věnován tachovskému útulku U Šmudliny na stavbu budovy s novým zázemím pro psy. Celým dnem provedou Bořek Slezáček a odborník na bull sporty Daniel Žďárský. Vstupné je zdarma.

Daniel Žďárský předvede na festivalu ukázky bull sportů Daniel Žďárský předvede na festivalu ukázky bull sportů | archiv Daniela Žďárského

Na co se těšit?

Pod dohledem odborníků si bude možné vyzkoušet řadu psích sportů a aktivit, např. puller sport, dog frisbee, skoky do dálky a tahání břemen, wall climbing, čili šplhání po stěně, dog dansing a k vidění budou i ukázky sportovní nebo moderní lovecké kynologie.

Na podium jsou připraveny

● přednášky a komentované ukázky – jak psa správně zabavit, jak mu poskytnout první pomoc ● psí psycholog Pavel Bradáč poradí, jak psu správně porozumět a předejít problémovému chování, zájemcům navíc zdarma poskytne konzultace

● hlavní hrdina filmu Gump, pes, který naučil lidi žít

● speciální hosté - Marta Kubišová, Monika Absolonová, Dana Morávková a Jaroslava Obermaierová se svými čtyřnohými parťáky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa