Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Zlomený a nešťastný labrador Ben: Našli ho v bytě u zemřelého pána!

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
26. září 2021
05:00

Starého, slepého a hluchého labradora Bena (13) našli v bytě v Plzni u těla jeho zemřelého pána. Byl tam s ním týden, bez jídla a vody. Zlomené, nešťastné, ztracené zvíře teď našlo domov v hospicu Dejte nám šanci v Bukovince na Blanensku, kde věří, že se jim ještě podaří vrátit zpět do života.

Ben se dostal do hospicu ve velmi špatném stavu. Strádal pravděpodobně dlouhodobě, jeho pán byl psychicky nemocný, péči o něj už zřejmě ke konci nezvládal. „Přijel k nám podvyživený, dehydrovaný, a celý hnijící. Hnily mu uši, hnily mu oči. Měl zánět kůže po celém těle a nemohl chodit, protože měl atrofované svaly a drápky tak přerostlé, že mu zarostly do masa,“ popsala provozovatelka hospicu Eliška Vafková.

Eliška Vafková věří, že Ben ještě pookřeje a znovu dostane chuť do života Eliška Vafková věří, že Ben ještě pookřeje a znovu dostane chuť do života | Jana Ulrichová

Intenzívní léčba

Po týdnu intenzivní péče a léčby se podařilo Bena stabilizovat. „Je pod veterinárním dohledem. Dostává dvakrát denně antibiotika, každý druhý den má speciální léčebné koupele, mažeme mu kůži, čistíme uši a oči, drápy jsme ostříhali, packy, kde měl puchýře, jsme mu už vyléčili,“ řekla Eliška s tím, i když Ben stále nevypadá dobře, má paradoxně všechny krevní testy, rentgeny a sono v pořádku, a je tedy v podstatě zdravý.

Zlomená duše

Zlomený je ale Ben psychicky. „Je absolutně na dně. S páníčkem žil třináct let, byli jen oni dva, byl na něj proto zvyklý a fixovaný. Teď najednou neví, kde je, co se s ním děje, cítí jiné pachy, někdo jiný na něj sahá,“ popsala provozovatelka hospicu. Dodala, že Ben rezignoval a tváří se, že chce odejít za svým pánem.

Ben je zubožený, všechny krevní testy a vyšetření má ale v pořádku Ben je zubožený, všechny krevní testy a vyšetření má ale v pořádku | Jana Ulrichová

Nevzdává se

Paní Eliška to ale s Benem nevzdává. „Neustále ho hladím, mazlím, povídám si s ním, protože i když mě neslyší, vnímá vibrace,“ řekla. Dodala, že věří, že po karanténě, až se bude moci začlenit do tamní smečky, ožije a znovu dostane chuť do života.

jardavozembouch ( 26. září 2021 11:41 )

Njn, to jsou paradoxy. Soudci jsou schopni poslat do žaláře kvůli odcizené tatrance, ale za týrání zvířat ani ťuk

jardavozembouch ( 26. září 2021 11:40 )

"vážená" paní. Chápu, že pán byl osamělý, existují kluby důchodců, ale pejsek je pejsek. Jenže tohle nebylo jen přechodné zanedbání, ale dlouhodobé. Zažil jsem pejsky, kteří dostávali nažrat jen občas a jen od dobrých sousedů, a dožili se relativně vysokého věku. Pokud byl pán dementní, tak k němu docházela pečovatelka a mohla případně pomoci. Pokud trpěl stařeckou demencí, tak si ani nepamatoval, zda vůbec dal pejskovi nažrat a byl s ním venku. O rodině se v článku nezmiňují. Jinak ještě dodatek...pokud trpěl demencí, tak by byl určitě umístěn do ústavu, kde by se o něj postarali.

uschi ( 26. září 2021 10:59 )

Např. tahle zrůda, vražedkyně psů a soudce ji zprostil viny: http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/zp­ravy-blesk-tlapky/683568/psi-roztrhali-fenku-phoebe-jejich-majitelka-si-to-jeste-tocila-soudce-zenu-zprostil-viny.html

uschi ( 26. září 2021 10:51 )

Ty jsi pako, vůbec nevíš co tomu důchodci bylo! A staral se o něj dobře, když se ten pes dožil 13 let. Měl jsi vůbec nějaké zvíře? Ten senior,
byl zřejmě dost starý a možná s částečnou stařeckou demencí. Nepochybuju, že se u něj ten pes měl dobře, to by se, jak už jsem napsala, nedožil 13 let. To je hodně vysoký věk na tak velké plemeno. Smažit v pekle by se měli lidi, kteří zcela úmyslně týrají zvířata a že jich je nepočítaně.

jardavozembouch ( 26. září 2021 09:26 )

Doufám, že dědek se smaží v pekle! Mít psa a nepostarat se o něj. Pokud péči nezvládal, tak měl někomu říct, sousedovi, příbuzným, pečovatelce, a ti by se o pejska postarali. Ty příznaky, co měl pejsek, se určitě neudělaly během týdne. To uselo trvat měsíce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa