Una je čerstvým přírůstkem v zařízení, které má na svých bedrech Eliška Vafková. Příběh fenky je hodně zajímavý. Podle průkazu původu se již narodila v chovatelské policejní stanici, nebyla tedy k policii prodána jako štěně.

Roky sloužila u policie jako specialista na vyhledávání ložisek požárů. Po vyřazení ze služby žila se svým páníčkem na chatě spolu s dalšími psy.

„Majitel bohužel zemřel a rodina, žijící v bytě v domě bez výtahu, se nebyla schopna o fenu postarat. Řadu měsíců žila na chatě sama, jen se zajištěným krmením. Během prosince jsme domluvili možnost umístění Uny k nám na hospic," prozradila Blesk.cz Eliška Vafková.

Video
délka: 02:58.44
Video se připravuje ...

Psí policejní specialistka Una našla nový domov Zdeněk Matyáš

Nadváha, špatná páteř a zadní nohy

Una je tak prvním novým obyvatelem v Bukovince v letoším roce. Jenže vstupní veterinární prohlídka odhalila, že její zdravotní stav není dobrý. „Holčička, zvyklá žít celoročně venku, má silnou nadváhu a problémy se zadníma nohama. Má potíž se zvednout, trvá jí, než se rozchodí. Po vycházce jí naopak zadní nožky vypovídají službu. Kvůli své váze se hodně zadýchává a špatně slyší,“ popisuje Eliška trable nového obyvatele.

Una se už rozkoukává

„Je v teple, ale zatím je hodně vykulená ze změny prostředí, a z tolika psů. Nechá sebou ale bez potíží manipulovat, nechala se vyčesat, dostala nový parádní červený obojek, na vodítku šlape bez potíží. Začíná si i hrát, třeba s míčkem na dvoře,“ popisuje Eliška sžívání se někdejší policejní specialistky s novým prostředím.

„U nás s velkou pravděpodobností už zůstane na dožití,“ tvrdí Eliška. Jen pro zajímavost, psí hospic v Bukovince má nyní 48 čtyřnohých obyvatel. Podpořit nejen nový život Uny lze materiálně (kvalitní strava) nebo finančně ZDE

Fotogalerie
10 fotografií