Není to tak dávno, kdy se pražští policisté pochlubili svým kolegou Filipem Rotterem (22), který na podzim v rámci silového trojboje opanoval mistrovství světa. Doslova ve velkém stylu! V mrtvém tahu dokázal ve své juniorské kategorii do 90 kilogramů let stanovit světový rekord! Zdvihl činku o váze 330 kilogramů! To jeho kolega Jiří Petrášek (26) zase opanoval mistrovství Evropy v kulturistice.

Řady medailistů u pražské policie rozšířila letos na podzim hned dvojice. Barbora Karbusická a její služební fenka Dula, vycvičený německý ovčák. „Fenka je prvním vycvičeným německým ovčákem naší kolegyně pro takovéto vrcholné soutěže ve sportovní kynologii IGP3 (stopa, poslušnost a obrana) a zúčastnila se s ní již několika závodů,“ uvádí mluvčí Policie ČR Jan Rybanský.

Obě se zúčastnily listopadového mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii. „V tom pro pejska posledním obsadila z celkového počtu 111 závodníků z 29 států tahle nerozlučná dvojice krásné druhé místo a Barbora se tak stala poprvé vicemistryní světa,“ líčí Rybanský.

Je to v rodině

Práce kynologa je nekonečná celoživotní cesta a láska ke psům a nezastaví ji ani mateřské povinnosti, ba naopak,“ zmiňuje Rybanský, že úspěch je o to hodnotnější, že je Barbora čerstvou maminkou. Její teprve tříměsíční synek jí přitom i se svým tatínkem drželi palce.

Shodou okolností nebyli jediní. „K úžasnému umístění blahopřál mladé mamince i její bratr Jakub s přítelkyní, kteří jsou taktéž policejními psovody,“ uzavírá Rybanský.

Video
Video se připravuje ...

Policejní psovodka Barbora Karbusická se na mistrovství světa ve sportovní kynologii umístila na krásném druhém místě. Policie České republiky

Fotogalerie
8 fotografií