Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Bertíka chtěli dát do útulku. Když se jim to nepodařilo, vyhodili ho u silnice

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
6. června 2021
05:00

Otřesným způsobem se rodina z Litoměřicka zbavila staršího křížence jezevčíka Bertíka (8). V útulku, kam ho chtěli dát, nepochodili, a tak ho cestou domů vyhodili z auta. Pejsek skončil v Psím domově v Řepnici, o jeho bývalé majitele se už zajímají úřady.

Proč se rodina chtěla po mnoha letech soužití najednou Bertíka zbavit, není jasné. Rozhodli se ho dát do útulku v Řepnici. Když tam ale přijeli, nedozvonili se, protože tamní pracovníci byli v tu dobu se svými svěřenci na veterinární klinice v Litoměřicích.

Bertík je huňatý kříženec jezevčíka Bertík je huňatý kříženec jezevčíka | Jana Ulrichová

Odhalila je kamera

Majitelé ale byli rozhodnutí zbavit se Bertíka stůj co stůj. Cestou ho proto vyhodili z auta a ujeli. Naštěstí ho odchytila kolemjedoucí řidička, které zmatený pejsek málem skončil pod koly. Předala ho městským policistům, kteří jej dopravili zpátky do útulku. Ze záznamu kamery, kterou mají v útulku na vratech, pak tamní pracovníci poznali, že jde o jednoho a toho samého psa.

Bertík je huňatý kříženec jezevčíka Bertík je huňatý kříženec jezevčíka | Jana Ulrichová

Podnět k prošetření

Pracovníci útulku, které případ šokoval, podali podnět k prošetření případu na Městský úřad v Litoměřicích. „Majitel svého psa svévolně opustil, porušil tak zákon na ochranu zvířat. Domnívám se, že šlo i o veřejné ohrožení, protože vyhozený pes byl nebezpečný pro kolemjedoucí auta,“ řekla Jana Kymrová z Psího domova v Řepnici. Dodala, že podnět budou podávat i na Krajskou veterinární správu, protože Bertík neměl ani čip.

Zdravý, čiperný

Bertík, který je zdravotně naprosto v pořádku, teď v útulku čeká na nový domov, odkud ho už nikdo nevyžene a kde bude moct v klidu dožít. Podle Jany Kymrové je to báječný, mazlivý, čiperný pejsek, který by se hodil ke starším klidnějším lidem, nejlépe do domku se zahrádkou, může být ale i v bytě. Je čistotný, umí chodit na vodítku.

Jana Kymrová věří, že Bertík najde nový domov Jana Kymrová věří, že Bertík najde nový domov | Jana Ulrichová

Volejte, pište

Zájemci, kteří by se chtěli Bertíka ujmout a dát mu nový domov, mohou kontaktovat Psí domov v Řepnici buď telefonicky na čísle 602 893 442 nebo písemně na e-mail marek.maskulanis@seznam.cz.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi