Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Neobvyklá podívaná v Lounech: Pejsek Akim brázdí ulice na růžové koloběžce

Autor: miv, rc - 
5. září 2021
18:05

Neobvyklou podívanou mají obyvatelé Loun. Tamními ulicemi na růžové koloběžce brázdí pudlík Akim! Dvouletý pejsek umí i další kousky. Ještě předtím, než se naučil na koloběžce, jezdil na člunu či koni. Jeho panička Jitka Pazderová (57) navíc uvedla, že ho hodlá naučit dalším kouskům.

Neskutečně šikovný je pudlík Akim, který se svou paničkou bydlí v Lounech. Doma si podle majitelky Jitky Pazderové určuje, na co se bude dívat v televizi, a umí nevídané kousky. „Nejdřív jezdil na člunu nebo na koni, tak jsem si řekla, že mu zkusím dát koloběžku. Okamžitě si ji oblíbil a od té doby nechce jinak,“ prozradila Jitka s tím, že mu stačí říct pouze „pojď na koloběžku“ a dvouletý Akim je schopný ujet i půl kilometru!

Po rovince zvládá jízdu na růžové koloběžce zcela sám, ale do zatáčky mu trochu pomáhá jeho majitelka. „Horší je to pak po dešti, kdy se kolečka obalí a hůř se točí. Akimovi ani to ale nevadí, jezdil by pořád,“ dodává Jitka s tím, že zvládá ještě dalších deset povelů. „Umí válet sudy, stydět se, přepíná ovladačem telku, dává pacičky, točí se dokola,“ pokračovala. Jitka doufá, že by jednou mohl Akim dělat radost seniorům v domovech důchodů.

Akim se ale stále učí, aby zvládal stále nové a nové kousky. „Zkoušíme tzv. španělský krok, kdy pejsek nakračuje předníma nohama podobně jako kůň. To ale ještě Akim moc neumí,“ uvádí s tím, že zároveň Akim zkouší chůzí na pěnovém válci. Lidé v Lounech jsou z pejska dočista paf. Kolemjdoucí či lidé v autech si ho prý často fotí a natáčí.

VIDEO: Tvůrce psího hrdiny Gumpa bojuje proti množírnám: Psí byznys v covidové době děsivě narostl

Video  Tvůrce psího hrdiny Gumpa bojuje proti množírnám: Psí byznys v covidové době děsivě narostl  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

padrino ( 6. září 2021 01:39 )

Když už má TEN Akim růžovoučkou kolobrndu,se kterou neumí zatáčet,měla mu k tomu panička nalakovat drápky na růžovo.

frantacizek ( 5. září 2021 19:54 )

čiže by byl Akim Mustafa

frantacizek ( 5. září 2021 19:53 )

a má hezké uprchlické jméno, tam v tom kraji s tím musí slavit úspěch ještě bych ho pokřtil Mustafa

frantacizek ( 5. září 2021 19:51 )

no toto, tak tady je třeba se ptát - jak to, že toto neumí ta čubička od Rytma?? ta chodí enem v natáčkách. Mohla by dělat aspoň toho soba..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa