Kastrovaný Doby napadá ostatní kočky, lidi ale miluje. Živořil, teď hledá svého pána

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
28. 7. 2019
14:15

Doby, nádherný, mohutný, zhruba roční kocour s velkýma žlutýma očima, který vypadá, jako by jeho předky byly divoké kočky, čeká na nový domov v útulku v Řepnici na Litoměřicku. Mají tam s ním ale trochu potíž, i když je kastrovaný, nesnese se s jinými kočkami.

Doby byl odchycený na okraji Litoměřic, kde polodivoce živořil ještě s dalšími kočkami. Poté, co se ocitl v útulku, začal se fixovat na člověka, kterého si hlídá jako pes. „Chce být středem pozornosti, nesnáší žádnou konkurenci. Je prostě svůj,“ popsala jeho povahu majitelka útulku Miluše Maskulanisová.

Doby je krásný kocour, který miluje lidi. Ostatní kočky ale nesnese, tvrdě je napadáDoby je krásný kocour, který miluje lidi. Ostatní kočky ale nesnese, tvrdě je napadá | Jana Ulrichová

Rozháněl je pes

Jiné kocoury a ani kočky kolem sebe Doby nesnese, pronásleduje je přímo urputně, a napadá je hlava nehlava. „Má dny, kdy se špatně vyspí, a pak ostatní kočky vytrvale pronásleduje, a když je dostihne, rve se s nimi do krve. Jednou do takové bitky musel dokonce zasáhnout i náš pes, který vycítil, že to Doby už přehnal,“ vylíčila Maskulanisová.

Miluje mazlení

V útulku se proto rozhodli najít Dobymu nový domov. Podle nich by se hodil do bytu, je čistotný, k lidem i dětem velice přítulný, má rád mazlení, při kterém nekouše ani neškrábe, jen si ho užívá. V domě nebo bytě by ale musel být sám, jako jediný. „Pro člověka je to vynikající kámoš, ne ale pro ostatní kočky,“ zdůraznila znovu vedoucí útulku.

Doby je krásný kocour, který miluje lidi. Ostatní kočky ale nesnese, tvrdě je napadáDoby je krásný kocour, který miluje lidi. Ostatní kočky ale nesnese, tvrdě je napadá | Jana Ulrichová

Zájemci, volejte

Zájemci, kteří by chtěli Dobyho adoptovat, se mohou ozvat na telefonní číslo útulku 602 893 442, případně psát na e-mailovou adresu Marek.Maskulanis@seznam.cz.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

alenam ( 28. července 2019 14:57 )

Ta agresivita je důsledek frustrace z vykastrování. U kocourů k tomu dochází dost často, někdy tak reagují i psi. Rodina tady měla pudlíka, do roka byl mazlivé sluníčko, miloval lidi i ostatní zvířata jak doma tak i venku. V roce ho nechali vykastrovat a on se úplně změnil, během půl roku začal postupně napadat zvířata venku, pak doma, včetně fenek, a nakonec se pustil i do lidí, včetně dětí, které dříve skutečně miloval. Museli ho nechat utratit.
U kocourů je taková změna dost častá a přitom jejich kastrace je k ničemu. Je jedno jestli na sto koček bude sto kocourů nebo jenom jeden, ten jeden zvládne ojet klidně všech sto koček a těch 99 vykastrovanejch kocourů bude akorát zbytečně trpět a z pětiny z nich se stanou agresivní monstra.

Zobrazit celou diskusi
Další videa