Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Poslance Volného vyvedli ze sněmovního sálu. Mlčel, nechtěl se hnout a pak vytrhl mikrofon

Aktualizováno -
7. července 2021
19:40
Autor: ČTK, sova - 
7. července 2021
16:35

Poslanec Lubomír Volný (dříve SPD) byl ve středu opět vykázán z jednacího sálu Sněmovny. Odmítal opustit řečnický pult, i když ve vyhrazených pěti minutách neřekl nic k projednávanému zákonu o hlasování v karanténě při říjnových volbách do dolní komory. Ze sálu jej vyvedla policejní ochranná služba bez přítomnosti kamer, musela použít donucovací prostředky. Web CNN Prima News nicméně zveřejnil fotografii, podle kterého Volného obestoupilo hned pět členů ochranné služby.

Schůze Sněmovny byla na několik desítek minut přerušena stejně jako obrazový přenos z jejího jednání, aby vyvedení Volného nesnímaly kamery. Po jeho obnovení sněmovní technici kontrolovali funkčnost mikrofonů a řečniště bylo vydezinfikováno kvůli tomu, že poslanec se v jeho prostoru pohyboval bez ochrany nosu a úst. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) po obnovení přenosu svolal jednání předsedů sněmovních klubů.

Policie na twitteru uvedla, že „při zákroku byly použity donucovací prostředky hmaty a chvaty, ke zranění osob nedošlo“. Podle serveru Novinky.cz poslanec vytrhl část řečnického pultíku, když se bránil tomu, aby byl od něj odveden. Na záběrech z obnoveného přenosu bylo vidět, jak sněmovní technici musejí připevnit částečně uvolněnou desku s mikrofony.

Volného, který si k řečnickému pultu sedl na židli, vykázal z jednacího sálu Vondráček (ANO). „Už to samotné sezení je pohrdání Sněmovnou. Pane kolego, blokujete rečniště. Myslím, že se dopouštíte chování, za které vám náleží napomenutí,“ uvedl Vondráček. Poslanec na výzvu předsedy Sněmovny nijak nereagoval, Vondráček proto Volného vykázal ze sálu do konce jednacího dne.

Volný: Žijeme daleko za Hitlerem

Volný, jehož stoupenci ve středu před Sněmovnou od rána demonstrují, po vyvedení odešel přes kuloáry a pravděpodobně zamířil do své sněmovní kanceláře. Před novináři si postěžoval na to, že mu podle něho bylo odebráno právo vyjádřit názor. Vystoupení bylo omezeno na pět minut. „Tak to už žijeme dávno, daleko za komunismem a za Hitlerem,“ komentoval to zadýchaným hlasem Volný. Uvedl, že se s policisty přetahoval. Řekl, že jich bylo pět. Volný pak vyšel k demonstrantům na Malostranské náměstí, kteří celý den sledují přenos z jednání Sněmovny, a vyzval je, aby v nadcházejících volbách dali hlas jeho Volnému bloku.

Volný a jeho kolega Marian Bojko ve Sněmovně odmítají „z občanských a politických důvodů“ nosit ochranu úst a nosu. Řídící schůzí je pravidelně napomínají. Při jedné z lednových schůzí se Volný dostal do fyzické potyčky s předsedajícím schůze Tomášem Hanzelem (ČSSD), který po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil. I v únoru Volného a Bojka ze sálu vyvedla policejní ochranná služba.

Volný při červnovém projednávání zákona o hlasování v karanténě mimo jiné požadoval uzákonit, aby volební komisaři nemuseli být očkování a ani nemuseli mít negativní test na covid-19. Žádal také nepřetržitou elektronickou a policejní kontrolu hlasovacích schránek, neboť se obává manipulace s volebními lístky. V případě neschválení slíbil akce občanské neposlušnosti.

Video  Volný odmítl před výborem nasadit roušku. Poslanci řešili jeho potyčku  - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

strejda777 ( 9. července 2021 07:18 )

Prostě co nemá ta obluda v hlavě, to má v rukách (tzv.Demolition Man!).

strejda777 ( 8. července 2021 09:24 )

Pokud s Volným souhlasíš.....takže mlčíš nebo devastuješ zařízení sněmovny? Teď nevím.....

vaber ( 8. července 2021 08:57 )

hlasování o volebním zákonu, já s Volným souhlasím ,ale média ho musí cupovat mají to nařízeno,
schválil se takový zákon jak v USA, který umožní zvrátit výsledek voleb korespondenčními hlasy,jak se stalo u prezidentských voleb v USA, nikdo nevěděl ani nezkoumal odkud hlasy jsou ,jen je spočítali a změnili výsledek normálního hlasování a nyní můžeme čekat podobné manipulace i u nás,
to je demokracie nové doby

Honzino ( 7. července 2021 21:25 )

Nakopat do té tlusté ři.ti idiota...

strejda777 ( 7. července 2021 21:22 )

Měl jsem na mysli tolik neandrtálců, kteří by volili Volného. Piráti jsou jiná sorta, ti míří svými fantasmagoriemi na mladé, kteří kromě PC her, mobilů, instagramů a influescentů nemají šajana, vo co go v naší zemi.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa