Tereza si SIM kartu s číslem svého nového mobilu koupila od operátora před třemi lety. Ještě týž den jí ale začaly chodit spousty esemesek a volaly jí desítky lidí. „Brzy jsem pochopila, že mám bývalé číslo Miroslava Kalouska,“ vyprávěla Blesku. Volala jí spousta novinářů, ale i pár známých lidí. „Pamatuji si na Cyrila Svobodu, Béma nebo na Jandáka. Ten, ačkoli mě vůbec neznal, si se mnou povídal o všem možném snad půl hodiny,“ vzpomíná Tereza.

Za číslo exministra mi nabízeli hodně peněz

Chodily jí ale i zprávy se zjevně politickým obsahem. Třeba od Pavla Béma s naléhavou prosbou, ať se ihned vrátí z dovolené, že se něco děje s vládou. Jenže Tereza jim moc nerozuměla, o politiku se totiž nikdy moc nezajímala. Ale o číslo exministra financí mělo pár lidí eminentní zájem. „Jeden mi nabízel dost vysokou částku. Všechny jsem raději odmítla, měla jsem strach,“ přiznala.

Chodí mi výhružné zprávy

„Ze začátku jsem se tím bavila, teď mě to otravuje. Stále mi někdo volá nebo píše. Politici to už nejsou, spíš novináři. Občas mi přijde i nějaká výhrůžná zpráva,“ říká Tereza. Naposledy to bylo kvůli Kalouskově mobilizující složence. Kalousek Blesku vysvětlil, že přešel k jinému operátorovi. „Slečnu lituji a omlouvám se jí, určitě jí musí občas přijít nějaká »pěkná« esemeska,“ řekl. Nemá prý ale strach, že by Tereze přišly citlivé informace. Operátor potvrdil, že zrušená čísla dává po 6 měsících zpět do oběhu.