Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Fiala gratuloval Pavlovi: Třetí porážka Babiše, raduje se. A zmínil nejodpornější kampaň

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
28. ledna 2023
16:00
Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
28. ledna 2023
15:25

Premiér Petr Fiala (ODS) přivítal zvolení Petra Pavla prezidentem. Vyhrál občanský kandidát, hodnoty, které reprezentoval, řekl na mimořádné tiskové konferenci. Očekávaný velký rozdíl ve výsledcích označil za možný konec politické éry Andreje Babiše (ANO). Sledujte přímý přenos tiskové konference.

„Především gratuluji Petru Pavlovi ke zvolení 4. prezidentem České republiky. Vyhrál občanský kandidát,“ reagoval na vítězství Petra Pavla premiér Petr Fiala (ODS). „Jsem hrdý na české občany,“ dodal. 

Na Pražském hradě bude prezident, který si vytkl za cíl spojovat názory a postoje, zklidňovat konflikty, to je teď mimořádně důležité pro naši společnou úspěšnou budoucnost,“ konstatoval.

Je přesvědčený, že tímto dnem začíná konec Andreje Babiše v politice. „Jde o třetí významnou porážku Andreje Babiše,“ připomněl Fiala, který řekl, že dnes pojede Pavlovi osobně pogratulovat.

Ze strany Pavlova rivala, expremiéra Andreje Babiše (ANO), podle Fialy společnost viděla nejodpornější kampaň v historii. Vyzval ke zklidnění situace. „Populismus se přímo propojil s extremismem, to je mimořádně nebezpečné. Viděli jsme popírání spojeneckých závazků, lži, vyvolávání strachu, snahu rozdmýchávat lidské vášně, zneužít obavy lidí. Provázely to výhrůžky, nábojnice, lži o úmrtí. To je daleko za hranou toho, co by mělo být standardem,“ uvedl.

Vyzval ke zklidnění. „Obracím se na všechny politiky, abychom společně udělali vše pro to, aby se situace co nejdřív zklidnila,“ uvedl. Společnost by se podle něj měla semknout, aby společně zvládla problémy, kterým čelí. Zmínil, že válka na Ukrajině stále trvá.

S nově zvoleným prezidentem se předseda vlády sejde ještě dnes odpoledne. Novinářům řekl, že ho nechce zahrnovat rychle novou agendou, ale spolupráci nastavit tak, aby fungovala od prvního dne vykonávání funkce nové hlavy státu. Pavel se jí ujme počátkem března. Je dost času, termín voleb je nastaven tak, že máme několik týdnů, abychom všechny otázky vyřešili a připravili, aby po nástupu do funkce jsme mohli nastavit od prvního dne dobře fungující spolupráci, uvedl. Počítá s pravidelným kontaktem s nově zvoleným prezidentem.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informacích z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

Video  Zemanův poslední prezidentský hlas. V doprovodu Ivany podpořil Babiše.  - Lukáš Červený
Video se připravuje ...

spajka ( 15. února 2023 18:13 )

Z čeho že se to radujete,vysílači signálů?Vždyť vy jste prohrál pětkrát..máte krátkou paměť­,Alzhe­imera,­nebo si to jen pamatovat nechcete?

PPP444 ( 29. ledna 2023 04:00 )

radovat se muzes fialo, a hlavne az ti polovina obcanu emigruje jinam

PPP444 ( 29. ledna 2023 03:58 )

Ja jsem generala nevolil a neprohral jsem. Muj prezident general nebude a stejne tak odmitam zit v zemi kde vladnou fialovci. Prohrali ty co si ho zvolili. Ceka vas klid a poradek. Uzivejte si ho, v bytech bez tepla, v drahote, a mozna brzy i na fronte. Zatimco ja a moje deti zacneme zase novy zivot daleko za vodou, kde je pohodicka, teplo a svoboda.

Jirik-ta ( 28. ledna 2023 19:39 )

to chtěl už po svých volbách a že si budeme důvěřovat. 🧣🍀👌

Jirik-ta ( 28. ledna 2023 19:37 )

Zkrátka Babišova normalizace skončila. Následuje tvrdá realita

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa