Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Fiala se chystá do Německa: Probírat chce Ukrajinu a zřejmě dojde i na stavbu továrny v Líních

Autor: ČTK - 
20. ledna 2023
15:35

Premiér Petr Fiala (ODS) se v úterý v Berlíně setká s kancléřem Olafem Scholzem. Jednat budou o pokračování podpory Ukrajině, bilaterálních vztazích a hospodářské spolupráci. O plánované cestě dnes informovala Strakova akademie. Fiala do země zamíří v době, kdy spojenci jednají o další zbrojní podpoře Ukrajiny napadené Ruskem.

Podle dnešních jednání se zatím spojenci neshodli, zda poskytnout německé tanky Leopard, rozhodnutí ale padne brzy. Po jednání na americké letecké základně Ramstein v Německu to řekl nový německý ministr obrany Boris Pistorius.

V případě ekonomické spolupráce Fiala v minulých měsících jednal s Německem o spolupráci v řešení nedostatku energetických zdrojů. Dotknout by se politici mohli také záměru výstavby továrny gigafactory koncernu Volkswagen v Líních u Plzně. Vláda nechala zpracovat studii o možných dopadech projektu, který vyvolává odpor místních, na okolí.

Podle programu několikahodinové návštěvy německé metropole se Fiala setká také s předsedou CDU Friedrichem Merzem a zúčastní se konference Welt Economic Summit.

Video  Fiala o jednání o nedůvěře vládě: Nepovažujeme Sněmovnu za žvanírnu  - ČTK / Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Miloslav Podhola ( 21. ledna 2023 17:05 )

Fiala si jede pro úkoly,koncem minulého roku mu je nestačili sdělit.

e.lesanova ( 21. ledna 2023 16:44 )

Nedělám si naděje, že ukrajinský lobbista vyřeší něco i pro ČR Není schopen si udělat pořádek ani ve své zběsilé smečce, vyhodit neschopné a zkorumpované, sám se jen chválí, byť není za co

tom999 ( 21. ledna 2023 13:32 )

tak si jede soudruh F I A L A pro "" N O T Y "" na rok 2023 do Nemecka

Politická a ekonomická síla Německa v rámci Evropské unie organizovala koneckonců i návštěvu českého premiéra v Berlíně. Fiala se Scholzem dohodli výměnu vojenské techniky podle slovinsko-německého vzoru. Češi, kteří nemají politické, morální ani společenské problémy posílat těžké zbraně na Ukrajinu, dostanou za své zásilky plnohodnotnou německou náhradu. Německo se tak zapojí do pomoci Ukrajině, aniž budou jeho stroje přímo jezdit po bojištích a dráždit ruské oči. Toho se Němci stále bojí jako čert kříže: i proto je 45 procent obyvatel Německa podle průzkumů proti vývozu těžkých zbraní na Ukrajinu, zatímco 47 procent je pro.,,, to se psal rok 2022

sorgedoktor ( 20. ledna 2023 20:15 )

Prolti sobe stoji divize, armady...
Co chce probirat...tam ase strili...

LuCo ( 20. ledna 2023 17:29 )

To je pro nás neštěstí...Co Fialův krok za hranice, to prd!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa