Pondělí 30. ledna 2023
Svátek slaví Robin, zítra Marika
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Pavel vyzval ke klidu. Voličům Babiše poslal speciální vzkaz

Autor: ČTK, trm - 
24. ledna 2023
21:13

Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb se podle kandidáta Petra Pavla proměnila v obranu hodnot, na nichž staví svou kandidaturu. Pavel to řekl v dnešním rozhovoru na televizi Nova. Lidé podle něj mohou na mítincích vyjadřovat i nesouhlasné názory, pokud se tak děje slušnou formou.

Pavel dnes vyzval svého protikandidáta Andreje Babiše (ANO) ke zklidnění situace ve společnosti. Chce po něm mimo jiné, aby stáhl všechny reklamní materiály, kde používá strach ze zatažení do války. „Když jsem viděl, jak se kampaň v posledních deseti dnech vyhrotila, tak mě to mrzí. Možná by se měl Andrej Babiš a každý, kdo si myslí, že se mu ubližuje, zamyslet, jestli to není spíš Andrejem Babišem než jeho protikandidátem,“ řekl na Nově Pavel.

Dodal, že od počátku kampaně neměl žádný billboard, kde by někoho strašil, na veřejných shromážděních nikoho neznevažuje, neuráží a nepřekrucuje fakta. „Od počátku nastoluji témata jako návrat slušnosti, důstojnosti, normální komunikace,“ uvedl. Kampaň podle něj nyní zcela opustila dlouhodobá témata, na která se kandidáti soustředili před prvním kolem. „Čelíme asi nejmasivnější dezinformační kampani za dlouhou dobu, druhé kolo je o obraně hodnot, za které se stavím,“ doplnil Pavel.

Babiš dnes označil Pavlovu výzvu za nesmyslnou, Pavel by podle něj měl spíše odsoudit agresivní chování na mítincích. Pavel na Nově uvedl, že nemůže říkat lidem, kam mají chodit. Nemá zároveň nic proti tomu, aby na jeho akce chodili Babišovi příznivci. „Mohu požádat touto cestou (své příznivce), aby vyjadřovali svůj názor, i nesouhlas, ale slušně, což je heslo mé kampaně,“ řekl. Odsoudil projevy násilí a vyhrožování.

Pavel zveřejnil na svých sociálních sítích video pro voliče Andreje Babiše. „Není mi jedno, že spousta z vás mě za prezidenta nechce. Ale nabízím svět, kde se naslouchá i těm, kteří nesouhlasí, kde se cení důstojnost a říká pravda, i když se to nehodí,“ říká v něm mimo jiné.

Pavel od nedělního večera musel rušit svůj program kvůli nemoci. Na Nově dnes uvedl, že už se cítí lépe. „Mám nasazená antibiotika, snědl jsem víc prášků než za poslední rok,“ uvedl. Onemocnění připsal dlouhému pobytu venku a náročnému programu. V minulém týdnu vyrážel na mítinky v různých částech republiky.

21:18
29. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme za sledování našeho volebního zpravodajství, tímto online přenos končí. V nadcházejícím týdnu pro vás chystáme články o novém prezidentovi ČR i dalších informací z české politiky. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc. 

20:57
29. 1. 2023

Nový český prezident Petr Pavel na facebooku znovu poděkoval Zuzaně Čaputové za její včerejší návštěvu. „Návštěvy prezidentky Zuzany Čaputové si nesmírně vážím. Její silný krok a upřímný projev mě naplňují nadějí, že nás čeká úspěšná spolupráce ve prospěch hodnot, které sdílíme. My Češi a Slováci k sobě stále máme velmi blízko a jsem rád, že včera se to jen potvrdilo. Děkuji, paní prezidentko,“ napsal. 

20:51
29. 1. 2023

Hrad by chtěl Petr Pavel víc otevřít lidem, uvedl dnes večer na TV Nova. Bezpečnostní opatření podle něj není nutné udržovat na vysoké úrovni, hrozba, která byla před několika lety, pominula. Hrad by podle něj mohl být otevřenější i na sociálních sítích. „Možná i určitou populární formou informovat mladé, co se děje,“ uvedl. 

Bude se také bavit o možnostech využití lánského zámku ke kulturním, sportovním a jiným akcím tak, aby byl zámek víc majetkem lidí než státu a prezidenta.

Zobrazit celý online

Video  Souboj titánů: Vzájemné otázky „rubrika K. O.“  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

gejsovic ( 25. ledna 2023 11:45 )

Co chcete zelené mozky,i tak se chová ministrině,z mozkem kuřete a to jí povyšuji

gejsovic ( 25. ledna 2023 11:41 )

Dyť je otom aby ty smečce nedělal nikdo potíže.proč nenapíše Jurečka kolik dostal dotací

gejsovic ( 25. ledna 2023 11:32 )

Jako bylo milion chvilek,když se dostali vládní smečka ke korytům,tak je klid,nic jiného neznají jak anti Babiš,CHudák profesor toho volilo 12%voličů,nejméně z EU,měl by se stydět a né se mlátit v prsa,to může dělat v Ukrajinské kanceláři.Dvacet let jsme je odsud dostávali a teď je legalizujem

jajas ( 25. ledna 2023 05:16 )

Pavel je asi nějak mimo...takže vyzval ke klidu Babišovy voliče? To jakože na setkáních Babiše s občany tam dělají ten b*o*r*d*e*l* Babišovi voliči? Podle mne to dělají Pavlovi voliči....přece není možné, aby toto nepochopil při svém vzdělání....

PPP444 ( 25. ledna 2023 04:17 )

Muj president general nebude. Pokud se volby naaranzujou tak, ze vyhraje, tak z tohoto zkorumpovanyho fialovyho rezimu okamzite vypadnu. Nechci aby me deti zili v zemi, ktera je podle Fialy ve valce. Nechci aby me deti zili v zemi, kde neni svobody slova, kde jsou povoleny jen nazory schvalene vladou, kde vyhruzky smrti jsou podcenovany a vlada se jim vysmiva, a kde vlada uplaci media za podporu jejich propagandy, a kde svobodna media jsou zakazane.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa