Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Kňučení, čistá panna, lepší Monika i Babišův fetiš: 5 momentů ze souboje titánů v Blesku

 • Autor: for - 
  20. 1. 2023
  05:00

  V prezidentském souboji titánů v Blesku bylo hned několik úsměvných momentů - například když se mluvilo o znamení v horoskopu. Dočkali jsme se ale také špičkování a slovních přestřelek. Zatímco Petr Pavel často používal slovo „lež“ a spojení „podlé šíření strachu“ ke svému protivníkovi, Andrej Babiš se nebál na něj vytáhnout strach z totality a cenzury. Kandidáti na prezidenta mluvili také o svých manželkách. Která drahá polovička by podle nich mohla být lepší první dámou? A co přejí v pátek hvězdy panně Babišovi a štírovi Pavlovi? 

  Video  Souboj titánů v Blesku: CELÝ ZÁZNAM  - Blesk TV a Mall TV
  Video se připravuje ...

 • 1.Podlá kampaň a lži

  Kandidáti na prezidenta se do sebe pustili hned v prvním bloku, který se zabýval aktuálním vizuálem kampaně. Přesněji billboardy, které nyní zdobí Česko. Expremiér Andrej Babiš (ANO) tasil plátno, kde využil agresivnější slogan. „Nejsem voják, nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják.“

  Pavel: Strašit lidi válkou je podlé

  Slogan zvedl ze židle ministryni obrany Janu Černochovou (ODS), ale také Babišova soka v boji o Hrad. Podle generála Petra Pavla se jedná o podlou kampaň, která si hraje se strachem lidí. „Je to docela, bych řekl, flagrantní zneužití strachu občanů z války a využití pro svůj politický cíl. Je to podlé a v kampani by se to dít nemělo,“ reagoval Pavel. Druhou věcí je to, že to podle Pavla bylo nefér pro vojáky. „Je to k nim neuctivé a vojáci nemají za cíl někoho vtahovat do války a jsou tu proto, aby udržovali mír.“

  Pavlovi se nelíbí ani to, že se voják nahradí za slovo generál, i to je totiž označení pro vojáka, jak podotkl v debatě Blesku. Babiše následně vyzval, aby se vojákům omluvil. 

  Babiš: Na Hradě zavládne totalita

  Expremiér se následně mírně odchýlil od tématu a více než naznačil, že Pavel by stál za cenzurou, která se podle něj projevuje i nyní v jiných kruzích, které jsou generálovi nakloněny. „Teď hlavní cenzor, máme tady novou totalitu, a pokud pan Pavel bude na Hradě, tak bude úplná totalita a já chci bojovat za svobodu slova, a hlavní cenzor na vládě řekl, že je to obrovský problém. Ale že mě pětikoalice dala na billboard s Putinem,“ uvedl i přes napomenutí, že nemluví k položenému dotazu. 

  Později Babiš skrze oslí můstek o starém billboardu Miloše Zemana připomněl údajné vyjádření generála Petra Pavla, který podle Babiše kritizoval vládu, že nechce přijmout nelegální syrské uprchlíky. „Pan Babiš je mistr překrucování faktů v přímém přenosu,“ reagoval protikandidát v boji o Hrad. 

  Video  Souboj titánů: Billboardy  - Blesk TV a Mall TV
  Video se připravuje ...

 • 2.Babiš: Nekňučím, kňučí psi

  Řeč padla i na reakce na tiskovou konferenci Andreje Babiše (ANO) po vyhlášení prvního výsledku voleb. Generál nestihl tiskovou konferenci sledovat, ale později poznamenal, že slyšel, že šlo o „kňučení“. 

  Babiš přešel v debatě Blesku do protiútoku. „Máme čtyři psy a Izzy ráno kňučela, protože dcera je na praxi v Lovochemii a ona ji hledala. Já nekňučím, naši psi kňučí,“ bránil se.

  Uznal ale, že jeho tisková konference se moc nepovedla a přičítal to tomu, že byl rozhozený poté, co slyšel, jak si Pavel myslí, že se na něj něco chystá. Sám Babiš pak na tiskovce mluvil o tom, že zase na něj se chystá něco s KGB a s milenkou. Generál Blesku zopakoval, jako už po tiskové konferenci, že si myslí, že Babiš prostě ztratil hlavu a možná jej zarazily ty chybějící desetiny, které naopak ulovil u voličů on. 

 • 3.Co čeká čistou pannu v pátek?

  Expremiér to od Pavla schytal za svou návštěvu v Pražském Jezulátku a za to, že v kapse nosí dokonce dva tyto talismany. „Nenosím talismany ani žádné fetiše. Byť respektuji svobodu vyznání, tak ani náhlý příklon k víře z nikoho charakternějšího člověka neudělal. Můžeme to vidět třeba na Jiřím Ovčáčkovi,“ neodpustil si rýpnutí do hradního mluvčího.

  Mluvčí Ovčáček později zareagoval na twitteru. „Převelice bych uvítal, kdyby pro příště pan generál Pavel neoperoval s mojí vírou v předvolebním boji. Nikdy jsme spolu nemluvili, nezná vůbec můj život, především však neví nic o mém vztahu s Bohem,“ uvedl. 

  Pavel tím reagoval na to, že si Babiš do studia Blesku Pražské Jezulátko také přinesl. „Jezulátko mám, dvě dokonce. Kdybych se stal prezidentem, tak bych říkal světovým politikům - Pražské Jezulátko, to funguje. Chodím tam delší dobu. Mrzí mne, že jsem to řekl médiím a pak ten kostel zavřeli. Co na to říct?“ reagoval na uzavření kostela jeho správci.

  „Jsem čistá urputná panna“ 

  Moderátorka se doptala, jak to vlastně Babiš s vírou má. Často totiž mluví také o krystalech či třeba o horoskopech. „Mne zajímá horoskop, jsem čistá urputná panna, pracovitá. Pan Pavel je štír. Mě to zajímá, ale karty ne. Věřím, že Jezulátko funguje, musím něčemu věřit,“ začal hovořit o znameních, které v horoskopu jsou. 

  Podle čtvrtečního horoskopu přály hvězdy spíše Babišovi, to jste se ostatně mohli dočíst v tištěném Blesku na straně 17 či na našich webových stránkách. „Čtvrteční směna bude plodná, díky tomu si vyšlapete cestu k úspěchu. Zklidníte se a života si začnete užívat, to vše vás nakopne k prosperitě,“ psalo se u panny.

  Štír zase neztrácel sílu. „Díky hvězdné energii se to podaří a upoutáte pozornost. Pozor, abyste se nepovyšovali nad kolegy,“ psalo se ve čtvrteční předpovědi pana generála. 

  Pozor, blíží se novoluní a možný pád

  A jaký to bude mít Babiš dneska? „Blíží se novoluní, které vám bude hrát do karet. Jeho sílu využijte ve svůj prospěch a nebudete toho litovat. Mějte na paměti, že se vám daří díky vytrvalosti a správnému přístupu, pokud uvažujete o dalším vzdělání, klidně se přihlaste do semináře.“

  Pavla zase čeká super odměna k výplatě - zároveň ale dostává varování, aby mu náhodou Hrad neutekl. „Pakliže se vám podaří udržet super tempo až do konce měsíce, počítejte s výrazným postupem. Hlavně neusínejte na vavřínech a nezpychněte. To by byl konec.“ 

  Video  Prezidentský duel v Blesku : Pokřtěný Pavel a „čistá panna“ Babiš. Kdo nosí talismany? 
  Video se připravuje ...

 • 4.Summit nebo chaotický mikromanažer?

  Další střety nastaly během diskuze o zahraniční politice. Zatímco Babiš hovořil o detailech toho, jak by vypadal slibovaný mírový summit, tak Pavel jej osočil, že je znám spíše jako chaotický mikromanažer.  

  „Pro mě je politika, a nejenom ta bezpečnostní, které jsem se věnoval v posledních letech, věcí kompromisu, koordinace a jednání. Nejde to jinak, pokud je někdo nezodpovědný a samostatný střelec – a pan Babiš mnohokrát ukázal, že je chaotický mikromanažer – tak to vede k negativním výsledkům než k úspěchům,“ uvedl generál na dotaz, jak by jednal s vládou v případě, že by nesouzněl s jejím pohledem na některou část zahraniční politiky. 

  Video  Souboj titánů: Zahraničí  - Blesk TV a Mall TV
  Video se připravuje ...

  Babiš nicméně sliboval kontakty se státníky a také ekonomickou diplomacii, ve které by rád pokračoval. Zmínil například, že u summitu by nejdříve kontaktoval ukrajinského prezidenta, následně francouzského prezidenta - který je napojen na toho amerického - a následně by oslovil Turecko. 

  Špatně si také nejspíše vyložil slova o chaotismu a z jeho reakce vyplývá, že si myslí, že bylo za chaotické označeno něco jiného. „Pan Pavel odešel z naší armády v roce 2015 a právě ji pomluvil, protože naše armáda realizovala boj s covidem, Afghánistánem, tornádem. Mluvíte o ní jako o chaosu,“ opřel se Babiš do Pavla. Ten se brání tím, že chaos zmiňoval v souvislosti s Babišem. 

 • 5.Babiš: Monika zná manželky prezidentů

  V části pořadu, která se pracovně nazývala „doplňovačka“, se snažili kandidáti doplnit nabízené věty. Například, „Jsem lepší člověk než Pavel, protože...“ a dostali jsme mnohdy hezké a mnohdy samochválné odpovědi. Mírnější byli oba kandidáti ve chvíli, kdy se bavili o svých manželkách. 

  Video  Souboj titánů: Vzájemné otázky „rubrika K. O.“  - Blesk TV a Mall TV
  Video se připravuje ...

  „Moje žena bude lepší první dáma než paní Pavlová, protože Monika byla se mnou na misích, byli jsme v Bílém domě, je velice společenská, prezidenti ji mají rádi, ona zná manželky prezidentů, mluví dobře anglicky, je velice kontaktní, my jsme prezentovali velice důstojně a nikdo se za nás nestyděl,“ vychválil svoji drahou polovičku Andrej Babiš.

  „Moje žena je svoje, je empatická, přirozená, nemusí se stylizovat do žádné role. To, co se očekává od role první dámy, je pro ni něco, co nebude muset dělat z jakéhokoliv donucení, je to člověk, který působí na lidi příjemně,“ řekl o své manželce Evě Petr Pavel.

  Petr Pavel s manželkou Evou u voleb. (13. 1. 2023) Petr Pavel s manželkou Evou u voleb. (13. 1. 2023) | Tým Petra Pavla: Zuzana Bönisch

  Prezidentské volby 2023: Příjezd Andreje Babiše s manželkou Monikou do volebního štábu. (14. 1. 2023) Prezidentské volby 2023: Příjezd Andreje Babiše s manželkou Monikou do volebního štábu. (14. 1. 2023) | Reuters

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Lomikel ( 20. ledna 2023 23:05 )

no a co jako?
Prostě voják, dostane rozkaz, klapne podpatkama, řekne provedu, a ještě krásně a předpisově zasalutuje.
A tak je to správne, tak to má byt...

Lomikel ( 20. ledna 2023 22:59 )

To se hluboce mýlíš. Drahé potraviny jsou záležitostí obchodních řetězců. Těm jde o co nejvyšší marže.
Myslíš, že Babiš tyhle řetězce taky vlastní??

Lomikel ( 20. ledna 2023 22:54 )

On je takovej malej, ale šikovnej...

LuCo ( 20. ledna 2023 18:59 )

Pavel? karierista s omezeným rozhledem do politiky, schopný sloužit komukoliv!! Chameleon v lidské podobě...

nespokojeny ( 20. ledna 2023 16:46 )

Petr Yra: prober se wole.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa