Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Babiš k prezidentským volbám: Zeman chce, abych kandidoval. Monika na Hrad nechce

Autor: Jaroslav Šimáček, for - 
11. listopadu 2021
14:45

Dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl v pořadu Ptám se, pane premiére, že by jej prezident Miloš Zeman rád viděl na Hradě. Tam se ale nejspíše nechce Babišově manželce Monice, jak prozradil dále Blesk Zprávám. O tom, zdali bude do prezidentských voleb kandidovat, ale rozhodne hnutí ANO. Babiš okomentoval i zdravotní stav hlavy státu, ale také trestní oznámení na nejbližší prezidentovo okolí. 

„Byl na tom opravdu hodně špatně. Teď jak jsem měl možnost s ním mluvit, po telefonu, tak je z něj jiný člověk,“ komentoval aktuální zdravotní stav hlavy státu v pořadu Blesku Ptám se, pane premiére. 

Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že se s prezidentem může potkat už v příštím týdnu. Zeman by totiž měl být převezen na klasický pokoj. „Demisi jsme doručili, ale budu rád, když mě přijme,“ dodal. Babiš totiž ve čtvrtek 11. listopadu na Hrad oficiálně doručil dopis o ukončení své vlády, ale rád by o tom s hlavou státu mluvil osobně. 

Co se týče věcí, které se děly kolem Zemanovy hospitalizace, podle dosluhujícího premiéra bylo zbytečné a předčasné hovořit o možném převodu pravomocí. „Myslím, že se ukvapili a bylo to zbytečné. Pan prezident, až teď defacto začíná fáze, kdy má plnit svou roli. Byly předčasné úvahy o článku 66,“ okomentoval premiér Andrej Babiš (ANO) nejčerstvější krok Senátu, kdy se členové horní komory shodli, že není prozatím důvod k převodu pravomocí prezidenta - alespoň, dokud se jeho stav případně nezhorší a dokud bude schopen zastávat nejdůležitější úkoly. 

Video  Zeman by si přál mou kandidaturu na Hrad, řekl Babiš v Blesku. Co paní Monika?  - Blesk - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Neposkytnutí první pomoci? Bylo to naopak, míní Babiš

Vedle debat o možné aktivaci článku 66 se v médiích řešilo také trestní oznámení, které přistálo na stoly nejbližšího okolí prezidenta. Na policii byl vypovídat hradní kancléř Vratislav Mynář, ale také protokolář Vladimír Kruliš a šéf ochranky Martin Baláž. Důvodem bylo podezření z neposkytnutí pomoci.

„Nene, nemyslím si, že by... proč. Myslím že naopak. Samozřejmě je to na pacientovi a pan prezident je všeobecně znám, že nerad chodí do nemocnice, ale ředitel nemocnice zakročil razantně a nedal mu na výběr,“ okomentoval kauzu premiér, který podotkl, že všichni znají hlavu státu a všichni ví, že nemá rád nemocnice. A i když neměl chuť jíst a nebylo mu nejlépe, hospitalizaci odmítal. Přemluvil jej až šéf Ústřední vojenské nemocnice. 

Video  Babiš v Blesku: O sílící vlně covidu, kandidatuře na Hrad i drahých energiích  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

„Manželka na Hrad určitě nechce“

Bude se Babiš hlásit jako kandidát na příštího prezidenta? „Pan prezident by si přál, abych kandidoval, ale dneska máme jiné priority,“ dodal s tím, že hnutí ANO nyní řeší jiné věci. Ale musí o tom rozhodnout právě jeho hnutí.

„Moje manželka by určitě nechtěla být na Hradě,“ uzavřel téma se smíchem.

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

clovekdobry ( 12. listopadu 2021 06:21 )

Bureše PS vydá Policii ČR a půjde konečně bručet. Hned po Zemanově pohřbu.

blamal ( 12. listopadu 2021 02:12 )

To je totalni sr.ac, ten bures. Byl prvni, kdo zvanil o tom, ze az na nej prejdou pravomoci prezidenta, odvola Mynare z pozice kanclere. A ted bude mektat o tom, ze uvahy o clanku 66 byly predcasne? At uz odtahne, ten komediant, je to povl k zbliti.

Levsalonu ( 11. listopadu 2021 22:41 )

Bures zase lze, vlastne nic vyjimecneho. Jeste mu nedoslo, ze pokud je Zeman pri smyslech, tak mu nikdy neodpusti zradu na jeho loverovi Vratjovi. Bures se v ocich Zemana dopustil zlocinu nejtezsiho, zlocinu vrastislavozrady.

Levsalonu ( 11. listopadu 2021 22:35 )

Co blabolis? Nejsi ty nakonec Bures, doktore?

bullshit ( 11. listopadu 2021 21:15 )

Vypustil je z JIPky na normální pokoj...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa