Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Klaus zašel vnučce na ples, Pražany označil za „nemakačenky“. A zvolil Zemana

Autor: simao, ČTK - 
26. ledna 2018
18:33

Václav Klaus dnes vyrazil podpořit Miloše Zemana i v 2. kole prezidentské volby. Svůj záměr avizoval dopředu, Jiřího Drahoše označil za riskantní volbu, které se obává. Ještě předtím vzbudil exprezident řadu reakcí svými slovy o Praze jako městu „nemakačenků“. To jeho syn Václav Klaus mladší zaujal fotkami z maturitního plesu své dcery Kateřiny (19), kde se sešly tři generace rodiny Klausů.

„Praha je víc než jiné končiny město nemakačenků. Vysvětlím. Citoval jsem nedávno amerického kongresmana, který moc hezky řekl, že si lidé nepřejí práce, které se dělají rukama a při kterých se musí stát,“ uvedl dnes Václav Klaus v rozhovoru pro Metro.cz. 

Pozměňuje se Pražákům mozek?

„V Praze je nejmenší počet těch, kteří se živí prací svých rukou a kteří při tom dokonce musí stát. To mozek trošku pozměňuje, a proto mozek typického Pražana není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto. To říkám i jako celoživotní Pražák, který ani nežil mimo Prahu,“ vysvětloval Klaus a vyvolal vlnu komentářů a narážek na sociálních sítích.

Exprezident Václav Klaus u druhého kola prezidentských voleb 2018Exprezident Václav Klaus u druhého kola prezidentských voleb 2018 | Foto Blesk - Mária Rušinová

„Nejdřív splnit občanskou povinnost a pak do pražské kavárny (jako správný nemakačenko) vyřizovat resty,“ vzkázala první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na Twitteru. 

Děda Klaus na maturáku své vnučky

To Václav Klaus mladší se na sociální síti pochlubil něčím jiným - fotkou z maturitního plesu v Lucerně. „Děda vzpomíná, že měl taky maturitní ples v Lucerně, a sice před šedesáti lety,“ napsal o svém otci. Klaus mladší, který je dnes poslancem za ODS, má celkem čtyři děti.

Kateřina Klausová se vedle školy věnuje házené. Loni se však během jednoho ze školních zápasů vážně zranila a musela na operaci. Tu provedl lékař Pavel Dungl, přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce, který měnil kyčel právě Václavu Klausovi staršímu.

Video Exprezident Klaus o podpoře Zemana: Drahoš není želé, ale na Hrad nemá - Vera Renovica, Lukáš Červený

Klaus u voleb: Doprovodil ho vnuk

Exprezident Klaus pojal přitom výšlap do volební místnosti opět rodinně. Během cesty k urně ho doprovázel pro změnu jeho vnuk. Kluas má vedle syna-poslance Václava mladšího ještě syna Jana.

Ani v dnešním druhém kole voleb však nijak nepřekvapil. Podle očekávání podpořil svého nástupce Miloše Zemana. Uvedl, že pro něj Zeman znamená jistotu a že ví, co od něj může čekat. Druhého kandidáta Jiřího Drahoše označil za riskantní volbu.

Václav Klaus na cestě do volební místnosti: Po boku se svým vnukemVáclav Klaus na cestě do volební místnosti: Po boku se svým vnukem | Foto Blesk - Mária Rušinová

Rýpnutí do Drahoše

Klaus v rozhovoru s novináři vyzval lidi, aby šli k volbám. Klaus podotkl, že Zeman by měl pokračovat ve funkci, i když se jeho názory, chování nebo postoje nelíbí všem. „Ale známe je, víme, s čím můžeme počítat. Zatímco šáhnout do pytlíku a volit bez známosti a viditelnosti je strašně riskantní věc. Pro mě je pan Drahoš v tomto smyslu riskantní volba a musím říct, že se jí bojím,“ řekl Klaus.

Dodal, že zvolil člověka, který je po desetiletí jeho generačním souputníkem a stál na druhé straně politického spektra. Klaus uvedl, že Zeman má jasná stanoviska k zásadním věcem, za které považuje budoucnost země, Evropy, kultury a civilizace. „O tom druhém kandidátovi to nevím. On se strašně snažil, aby nedal najevo, jaké jsou jeho skutečné názory,“ uvedl Klaus.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
11karel11 ( 27. ledna 2018 12:32 )

Pan Klaus má takovou hezkou vnučku, jakou vysokou školu bude studovat.

cobydup ( 26. ledna 2018 21:18 )

 Pan K asi zapomněl kdo ho držel tak dlouho v sedle.Z druhé strany firma K+K velmi dobře prosperuje tak proč to měnit, žé pane Klausi?

mislivec ( 26. ledna 2018 19:39 )

Takhle není vtipnej ani Zeman. Palec nahoru!!!

tomik007 ( 26. ledna 2018 18:37 )

SLAVNY cezky Trabantista se opet ozval

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud