Prověřte Zemanovu kampaň, požadují osobnosti ve výzvě. Burcují i tajné služby

25. 1. 2018
15:46

Před druhým kolem prezidentských voleb, které se konají už tento víkend, se objevila řada výzev. Snaží se například motivovat lidi dostavit se k volebním urnám nebo požadují po vládě prošetření financování volební kampaně. Tuto výzvu podepsal šéf civilní rozvědky Petr Zeman, bývalí diplomaté nebo třeba ředitelé Člověka v tísni či organizace Post Bellum. Objevily se také výzvy podporující jednoho z kandidátů.

Signatáři výzvy „Nenechme si zvolit prezidenta pomocí černých peněz“ poukazují na způsob financování volební kampaně Zemana. Ten oficiálně kampaň nevede, billboardy a reklamy za něj zaplatily spřízněný spolek Přátel Miloše Zemana nebo Strana práv občanů. Odkud peníze pochází, nelze z volebního účtu a volebních stránek Zemana zjistit.

Video Prezidentu Zemanovi padá levé oko - Blesk TV
1080p 720p 360p

Výzva, kterou organizátoři zveřejnili na webu organizace Evropské hodnoty, to označuje za obcházení zákona. Zároveň poukazuje na napojení Zemanova poradce Martina Nejedlého na Rusko. Nejedlý stojí za spolkem Přátel Miloše Zemana a je místopředsedou Strany práv občanů. Připomínají, že moskevská centrála firmy Lukoil zaplatila dluh české pobočky, v jejímž čele Nejedlý stál.

Signatáři vyzývají Zemana, aby zveřejnil všechny své sponzory, a zároveň žádají vládu, aby si vyžádala od zpravodajských služeb informace o financování prezidentské kampaně. Pod výzvou je podepsáno 14 lidí, mezi nimi třeba bývalý ministr obrany a velvyslanec v Rusku Luboš Dobrovský, exambasador v USA a v Rusku Petr Kolář, bývalý ředitel civilní rozvědky (ÚZSI) Zeman, ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa, ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek nebo starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Klaus pro Zemana, Bartoška pro Drahoše

Na internetu vzniklo také několik výzev, které nabádají voliče, aby šli volit. Webová stránka www.beztevolit.cz upozorňuje na nebezpečí upadnutí společnosti do letargie a před jejím hrubnutím. Krátké video z fiktivního výslechu muže, který je obviněn z toho, že se chtěl zúčastnit voleb, varuje před návratem minulosti. Nabádá proto lidi, aby šli volit. Zejména mladé lidi se snaží dostat k volebním urnám projekt Generace s názorem. Spolupracuje s ním třeba biatlonistka Gabriela Koukalová, youtuber Kovy (Karel Kovář) nebo zpěvák Ben Cristovao.

Týmy obou kandidátů se snaží nepřesvědčené voliče oslovit skrz podporu od známých osobností. Na facebookové stránce podporující kandidaturu Zemana se za současného prezidenta postavili třeba zpěvák Michal David, Loprais, režisér Zdeněk Troška, umělec František Ringo Čech nebo zpěvák Daniel Hůlka. Podporu má zajištěnu i u bývalého prezidenta Klause.

Drahoše na jeho Facebooku a webu v krátkých videích podporují desítky osobností z různých oblastí veřejného života. V posledních dnech spoty natočili třeba olympijský vítěz Hašek, zpěvačka Marie Rottrová, herci Ondřej Vetchý a Jiří Bartoška, umělecký šéf Hradišťanu Jiří Pavlica, světová miss Taťána Kuchařová nebo třeba bývalí fotbalisté Vladimír Šmicer, Josef Chovanec a Horst Siegl.

Video Drahoš v Blesku přiostřil: „Zeman je politik mafiánských struktur. Není schopen vést stát“ - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Co o prezidentovi řekla jeho bývalá mluvčí? Čtete zde >>>

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny důležité informace o 2. kole voleb najdete zde

Výsledky 2. kola prezidentských voleb 2018 najdete zde

Aktuální průzkum volebních preferencí najdete zde

Jak získat voličský průkaz pro 2. kolo najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
SL0N ( 26. ledna 2018 09:37 )

Bylo by prověřit i Drahošovy dárce. Drahoš má podporu zahraničních ekonomicko-politických neziskovek (Open Source Foundation), médíí spojených s touto neziskovkou, podporu americké ambasády. Shapiro se přátelil Podpora médií Zdeňka Bakaly. Některé neziskovky založené v česku, ale řízené ze zahraničí, mohou na našich školách sdělovat našim dětem a vnukům tzv. správné a vyvážené názory? Proč členové těchto neziskovek dělají poradce j.drahošovi. Proč nám zahraniční magnáti a různá zahraniční socipolitická uskupení zasahují do vnitrostátních aktivity a převychovávají mládež stejným způsobem jako se konalo za komunismu, nemají si co vyčítat s ruskou propagandou, jenom to maskujou pojmem Evropské a demokratické hodmoty - tak se jmenuje i ta nešťastná neziskovka za zády J.Drahoše. V Maďarsku se distancují od aktivit G.Soroše, protože rozdmýchává konflikty, podporuje multkulti agendu a vnucuje svoje teze za pomocí OSF,aby země vítaly migrany. No a J.Drahoš podporuje jeho aktivity a zve jeho univerzitu do ČR, současně je příjemně nakloněný Sorošovi. A.Kiska-také dříve vůbec neznámý na slovenské politické scéně, který zbohatl zázračným způsobem se se Sorošem setkává a probírají tytéž otázky. J.Drahoš nemluví v řadě věcí pravdu nebo mlží. Drahoš podporuje geneticky modifikované plodiny, to možná slušní zemědělci nevědí, ale ti se zděsí až bude lobovat za navyššování kvót na postřiky Roundup a lobovat za větší osev nezdravými plodinami od MOsanto, Syngenta, Dow??? od kterých Francie ustupuje a Rusko GMO zakázalo, asi vědí proč? Raději hrubiána s pevným postojem než korouhvičku ve větru. Prezident Zeman je jistota, že nebudeme mít na hradě servilního poskoka, který bude spláace dluhy svým páníčkům, skákat podle notiček diktovaných v pozadí od jeho našeptávčl a otloukánka, který slíbí a podepíše za mrzký peníz a kariéru cokoliv, co přijde z Bruselu, od lobistů, nadnárodních korporací.

Frantisek Novak ( 26. ledna 2018 08:23 )

Ubohé komentáře....už nevíte jak Zemana pošpinit,tak hledáte vši kde nejsou.....jak ubohé....a Drahošovu neschopnost vystupovat státnicky a ne stále jen urputně a nesmyslně útočit....máte smůlu zoufalci Zeman vás všechny utře levou zadní....

marcela47 ( 25. ledna 2018 19:29 )

Jak je možné, že najednou je Drahoš tak chytrý. Pro mě je to člověk, který se vůbec nikdy nezveřejňoval a najednou takový kritik Zemana. To jsou všechno kecy od Kalouska, který mu dělá tajného poradce. Řeč jako přes kopirák s Kalouskem.

loutkadrahos ( 25. ledna 2018 18:10 )

Vem si prášek na nervi ty buzno sluníčkářský.

loutkadrahos ( 25. ledna 2018 18:05 )

Drahoši, pozorně zítra poslouchej, jak si s tebou vytře ***. Budeš koktat jako včera ty nastrčená loutko.. Pan president potřebuje hůl,ty zase tupé stádo umělců a politických mrtvol.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa