Zeman už se chystá na prezidentské volby. Jeho tým povede lobbista Jansta

Autor: val - 
9. června 2016
10:28

Miloš Zeman se sice ještě oficiálně nerozhodl, zda bude podruhé kandidovat na prezidenta, v jeho blízkém okolí už ale vzniká tým lidí, které mu mají k obhajobě funkce dopomoci. Podle zjištění Hospodářských novin (HN) jej vybírá prezidentův poradce Martin Nejedlý, který do funkce šéfa volebního výboru obsadil lobbistu a předsedu České unie sportu Miroslava Janstu.

Miroslav Jansta proslul jako vlivný právník s vazbami na politiky. Někdejší poslanec KSČ je dnes členem ČSSD, v níž také sehrál významnou roli, a předsedou České unie sportu. Nově se má stát také šéfem volebního výboru, který má Miloše Zemana dovést k vítězství v prezidentských volbách za dva roky.

„Rozhodně jsem připraven Miloše Zemana veřejně podpořit, pokud bude kandidovat. Považuji ho za státníka a v dnešní neklidné době ideální hlavu státu,“ citovaly Janstu HN.

Zeman zatím opakuje, že svou případnou kandidaturu oznámí v březnu 2017, jeho okolí už ale formuje volební tým. Jansta by v něm měl převzít funkci, kterou naposledy vykonával stávající kancléř Vratislav Mynář, jehož obraz nyní není právě lichotivý. Novou tváří se podle deníku možná stane také česko-čínská spojka Jaroslav Tvrdík, někdejší volební manažer ČSSD. Lidé na Hradě se prý ale na jeho obsazení neshodnou.

Mezitím se objevují další adepti na prezidentskou kandidaturu. Jako o možném Zemanově vyzyvateli se nyní nejvíce hovoří o Michalu Horáčkovi. Z politiků je nejsilnějším jménem europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšiljemuž by ale mohla zdatně kandidovat eurokomisařka Věra Jourová (ANO), na kterou si myslí Andrej Babiš. Kandidaturu údajně zvažuje šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Spíše v nadsázce se dá zatím chápat „pohrávání“ si s kandidaturou senátorů Zdeňka Škromacha (ČSSD) nebo Jaroslava Kubery (ODS).

Vše o prezidentských volbách čtěte zde

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Doporučujeme
ZoufalecTop09 ( 6. února 2017 00:13 )

Jsem zdenekk,zdejší diskuter přiznávám se. Mám teplej vztah s rego a jeho synkem, může to dosvedčit informatik který píchá s ignotusem.

pavel981 ( 9. června 2016 14:08 )

Kupředu LEVÁ...troubo

pavel981 ( 9. června 2016 14:06 )

No, ha ha, něco na tom bude...

sendrasak ( 9. června 2016 14:04 )

Starej, dobrej estébák Jansta.

pavel981 ( 9. června 2016 12:41 )

Tvl. to sedlo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud