Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Schillerová v Brně pohořela, hlavu si z toho nedělá. „Jsou tam lidé, kterým věřím,“ tvrdí

Autor: vja - 
25. září 2022
13:18

Bývalá strážkyně státní kasy Alena Schillerová  (ANO) v brněnských komunálních volbách neuspěla, udržuje si však dobrou náladu a kvůli výsledkům nesmutní. Informaci dnes přinesl zpravodajský server iDnes.

„Brno je tradičně město, kde se ODS daří. Hnutí ANO si tady prošlo složitou situací. Pro nás je důležité přetavit volební výsledek v možnost podílet se na vládnutí, to je náš hlavní cíl,“ zhodnotila situaci hnutí ANO ve druhém největším českém městě.

19:07
25. 9. 2022

Vážení čtenáři, děkujeme, že jste byli s námi během celého volebního víkendu, ale také dnes, kdy se sestavovaly první koalice. Boj o vedení na radnicích  ještě nekončí a stále nás také čeká druhé kolo voleb do Senátu. Další dění můžete sledovat na Blesk. cz v běžném zpravodajství. Přejeme Vám za celou redakci pohodový večer a také spokojenost s Vámi vybraným kandidátem. 

19:04
25. 9. 2022

Za pražskou koalici Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) bude vyjednávat tým složený ze dvou členů z každé strany. K nim se připojí jako hlavní vyjednavač lídr Spolu, poslanec a bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Po dnešním prvním jednání zastupitelského klubu to ČTK sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Koaliční tým byl sestaven na základě koaliční smlouvy. Kromě Svobody v něm je ještě předseda pražské ODS a poslanec Marek Benda a místopředseda celostátní ODS a pražský zastupitel Zdeněk Zajíček. Jednání se zúčastní předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil a místopředseda a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09). Za KDU-ČSL byl zvolen pražský předseda Tomáš Kaplan a pražský zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL).

18:48
25. 9. 2022

V Jihlavě jsou podle lídrů stran oslovených ČTK jednání o složení nového vedení radnice zatím v počátcích. Radek Popelka, jenž vedl vítěznou kandidátku hnutí ANO, označil první uskutečněné rozhovory spíš za zdvořilostní. ODS a lidovci, kteří společně získali druhý nejvyšší počet mandátů, podle náměstka primátorky Petra Ryšky z ODS chtějí nejdřív mluvit s ostatními stranami o jejich programech a prioritách, na nichž by bylo možné najít shodu.

Zobrazit celý online

Schillerová v moravské metropoli kandidovala na třicátém místě za ANO a na poslední pozici v městské části Komín, ani jednou si ji však občané do zastupitelstva nevybrali. „Šla jsem podpořit kandidátku, protože jsem tím chtěla z třicátého místa dát najevo, že je kvalitně sestavená a jsou tam lidé, kterým věřím,“ vyjádřila se ke své motivaci ke kandidatuře předsedkyně poslaneckého klubu ANO. „Neměla jsem vůbec žádné osobní ambice,“ dodala se smíchem během včerejšího společného sledování voleb.

ANO nakonec skončilo druhé hned za ODS a získalo třináct mandátů. V městské části Komín obsadilo rovněž druhé místo se ziskem čtyř mandátů. „Stala jsem se novou krajskou předsedkyní hnutí ANO, abychom postavili kvalitní kandidátku a dokázali lidem v Jihomoravském kraji, že hnutí ANO je tady schopno převzít moc a vládnout a také se dostat do Senátu. To byla moje jediná ambice, žádnou jinou jsem neměla,“ svěřila se se svými cíli.

Array

Video  Primátorka Brna Markéta Vaňková po volebním úspěchu ODSA TOP 09.  - Jiří Nováček
Video se připravuje ...

kurna1 ( 26. září 2022 06:59 )

Kdo by takovou čůzu taky volil. Ta už je dávno v propadlišti polityky a nebo na hnoji

prochaskanamoste ( 26. září 2022 06:29 )

To dělají schválně! Jdou do voleb jako koala, pak zase ve sněmovně požaduje každý svůj klub. Hezky to vždycky rozplétá a vyjadřuje nahlas pan Okamura, nebo i další politici opozice.Včera se hezky postavil na CNN Prima v Partii v Lánech, drzému Jurečkovi. A zarazilo mne, co tam dělal Vystrčil z ODS, když jde teprv do II. kola v boji o senát. Paní Nagyová tuhle příležitost od Primy nedostala, aby si mohla uprostřed boje o Senát, pokecat veřejně do prostoru.

prochaskanamoste ( 26. září 2022 06:25 )

Škoda, že takových pohledných a přitom fundovaných žen je v politice tak málo. Vedla si na MF skvěle, rozhodně vláda jednala erudovaně a promtně. Po ní přišli váhající chaotici a jak se vyjádřil někdejší ministr Tlustý, vláda národní katastrofy a pohromy

tom999 ( 25. září 2022 22:04 )

Podezřelé zastavení stíhání

Obviněný Rusňák se k trestným činům přiznal, požádal o vyčlenění svého případu z rozvětvené kauzy a o podmíněné zastavení stíhání. Olomoučtí vrchní státní zástupci jeho žádosti vyšli vstříc, „shodou okolností“ týden před jmenováním první jednobarevné vlády hnutí ANO. Podmíněně zastavili jeho stíhání, jen se nesmí dva roky dopustit žádného trestného činu.

denisz ( 25. září 2022 15:53 )

Ty koalic mně matou. Nepoznám z toho jestli zvítězilo ODS či ANO. Možná zvítězilo ANO, jako ve většině krajských měst.. .

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa