Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 18°C

Průzkum: Koalice s ODS vede v Praze, Brně a Plzni, ANO v Ostravě. STAN ubírá body Hlubuček

Autor: ČTK - 
17. července 2022
21:18

V Praze, Brně a Plzni by si nyní v komunálních volbách nejvíc lidí vybralo uskupení s ODS, v Ostravě by vyhrálo hnutí ANO a v Liberci koalice se Starosty pro Liberecký kraj. Ukázal to průzkum, který na přelomu června a července provedla agentura Phoenix Research pro televizi Nova.

Ve srovnání s průzkumem provedeným o měsíc dřív je patrný úbytek hlasů pro hnutí STAN, které se potýká s dopady kauzy podezření na korupci v pražském dopravním podniku, v níž policie obvinila víc než desítku lidí včetně pražského politika STAN Petra Hlubučka.

Třeba v Praze se preference hnutí STAN proti předchozímu průzkumu snížily o pět procentních bodů na 4,3 procenta.

 

Praha jasně pro Spolu?

Voličů koalice Spolu tvořené ODS, lidovci a TOP 09 naopak v Praze přibylo na 33,7 procenta, ANO by si vybralo 19,3 procenta, uskupení Praha Sobě 12,7 procenta a Piráty 7,2 procenta účastníků průzkumu.

V Brně by nejvíc lidí dalo hlas koalici ODS a TOP 09, která by dostala 28,2 procenta hlasů. Druhé by skončilo ANO s 19,8 procenta a na třetím místě by se umístili Piráti s 9,1 procenta. Předstihli by tak koalici STAN a lidovců, která by obdržela 6,8 procenta hlasů.

Ostrava baštou ANO a plzeňské drama

V Ostravě by jednoznačné vítězství patřilo ANO s 34,3 procenta, druhá koalice Spolu by měla 11,3 procenta a hnutí Ostravak by dostalo téměř desetinu hlasů. Starosty pro Ostravu se 4,2 procenta by si vybralo méně lidí než Piráty, SPD, ČSSD i komunisty.

Vyrovnaná je situace v Plzni, Spolu by zde mělo 28,6 procenta a ANO 27,9 procenta. S odstupem zaostávají Piráti s osmi procenty, za nimi je STAN a SPD.

V Liberci zůstává v čele koalice Starostů pro Liberecký kraj, TOP 09 a lidovců, a to s 26,2 procenta. Proti průzkumu před kauzou kolem Hlubučka přišla o sedm procentních bodů. Druhé místo patří hnutí ANO, které mírně posiluje a volilo by ho 22,3 procenta dotázaných. Téměř devět procent lidí by si vybralo ODS, 7,4 procenta Piráty.

V průzkumu mezi 20. červnem a 13. červencem odpovídala téměř tisícovka lidí. Letošní volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a sobotu 24. září.

Video  Průvodce komunálními volbami  - Videohub
Video se připravuje ...

SPOLU do kanálu ( 19. července 2022 19:58 )

Podle všeho asi nejlepší politik byl Feri. V TOP09 jsou vůbec zajímavé osobnosti. Pekarová, Pospíšilová, děd Schwarzenberg, Czernin. Už i padákový smrtihlav se rozhodl tu bandu zaříznout.

prochaskanamoste ( 19. července 2022 19:18 )

ježíši, byl to belgický bývalý, co mu naložil, opravuji se

horaIysa ( 19. července 2022 14:26 )

Z čeho jsi to vydedukovala? Vždyť s tebou jen souhlasím. Není vám pomoci, jak sama píšeš.

prochaskanamoste ( 19. července 2022 12:00 )

Slíbil, že je vrátí, že si jen půjčuje. Byly to finance, co tam našuňili komunisti. A kde jsou? Nic nevrátili dosud. Tihle zase žijí z prachů, co dokázal získat Babiš. To je celá ODS. Modifikovaným heslem Masaryka se řídí: Nebát se krást!

prochaskanamoste ( 19. července 2022 11:57 )

Ty jsi jeden z těch vypatlanců a ještě se k tomu svinčíku hlásíš

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud