Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno 14°C

Fiala i Bartoš s manželkami, Babiš bez Moniky a hrdí politici s dětmi: Rodinná pouta u voleb 2022

 • Autor: simao - 
  Aktualizováno -
  24. 9. 2022
  02:00
  23. 9. 2022
  16:24

  Volby pro politiky bývají často prostorem pro to vyrazit do volebních místností i se svými blízkými. Premiér Petr Fiala (ODS) proto s úsměvem vzal za ruku "paní premiérovou" Janu Fialovou, Pirát Ivan Bartoš vyrazil volit v doprovodu manželky a malého syna a došlo i na volební selfie. To Andrej Babiš (ANO) šel tentokrát volit bez své paní. Další přední politici si pochvalovali jít možnost volit se svými ratolestmi - čerstvými prvovoliči.

  Array

 • 1.Fiala s manželkou Janou

  Premiéra Petra Fialu (ODS) stejně jako nedávno na pohřeb Alžběty II. do Londýna doprovodila v Brně tentokrát k volební urně manželka Jana.

  Premiér Petr Fiala (ODS) s manželkou Janou odvolil v Brně. Premiér Petr Fiala (ODS) s manželkou Janou odvolil v Brně. | Foto Blesk - Jiří Nováček

 • 2.Bartoš se ženou i synem Bertramem

  Vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) tlačil kočárek, ve kterém odpočíval syn Bertram, vedle něj si vykračovala jeho manželka Lydie Franka, která o chvilku později vzala malého synka pirátského šéfa do náručí. Po odvolení jak jinak než pirátské kandidátky došlo i na usměvavé manželské volební selfie.

  Předseda Pirátů Ivan Bartoš se se svou chotí Lydií a synem Bertramem vydali do volebni místnosti na Praze 2 Předseda Pirátů Ivan Bartoš se se svou chotí Lydií a synem Bertramem vydali do volebni místnosti na Praze 2 | Blesk:RENATA MATEJKOVA

 • 3.Vystrčil a manželka Ivana

  Vedle komunálu se volí i do třetiny Senátu a své křeslo obhajuje přímo předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Po jeho boku vyrazila v Telči k volbám manželka Ivana.

  Komunální volby 2022: Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) šel volit s manželkou Ivanou v Telči (23.9.2022) Komunální volby 2022: Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) šel volit s manželkou Ivanou v Telči (23.9.2022) | ČTK / Loskot Jaroslav

 • 4.Kupka a Udženija s prvovoliči

  Dva z čelnímch představitelů ODS ministr dopravy Martin Kupka a někdejší první dáma ODS, dnes starostka Prahy 2 Alexandra Udženija vyrazili k volbám s ratolestmi - k jejich prvním volbám.

  „Tak letos poprvé s naším drahým prvovoličem,“ poznamenal Kupka, který dorazil volit s manželkou a synem.

  „Mám za sebou jako hrdá máma velkou volební premiéru. Dnes poprvé moje starší dcerka Kristínka volila se mnou. Věřím, že určitě vybrala správně,“ uvedla Udženija.

 • 5.Nerudová s manželem

  S manželem Robertem šla k volbám i kandidátka na prezidentku, ekonomka a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Odvolili v kulturním sále v Kuřimi-Podlesí.

  Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová (43) odvolila společně s manželem Robertem v kulturním sále příléhajícím k hospůdce U Anděla v Kuřimi-Podlesí. Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová (43) odvolila společně s manželem Robertem v kulturním sále příléhajícím k hospůdce U Anděla v Kuřimi-Podlesí. | Foto Blesk - Zdeněk Matyáš

 • 6.Babiš: Monika má program

  „Moje paní má plánovaný program, ale dorazí později,“ uvedl šéf ANO Andrej Babiš, který si do volební místnosti pospíšil a odvoleno v letošních komunálních volbách měl záhy po druhé hodině, kdy se volební místnosti otevřely. „Jsem jen bezvýznamný regionální politik,“ tvrdil přitom při příjezdu. 

  Video  Babiš u komunálek: Lidi jsou naštvaní a je to možnost vystavit účet Fialově vládě  - Nikola Forejtová, Lukáš Červený
  Video se připravuje ...

 • 7.Zemana za plentu vezl bodyguard

  Miloš Zeman vyrazil volit do volební místnosti v Lánech, kam si přesunul trvalé bydliště - zatím na zámek, než se v novém roce přesune do dostavovaného bungalovu. Při příjezdu příliš sdílný nebyl. Na dotaz, jak se těší na volby, odvětil pouze: „Tak normálně.“ „Kdybyste to nevěděli, jsem váš nový občan,“ říkal volební komisi a řešil, jak se s vozíkem dostane za plentu, kde by měl být sám. K volbám dorazil s ochrankou, nikoli však manželkou Ivanou.

  Video  Prezident Miloš Zeman u komunálek: Poprvé odvolil v Lánech! A zmínil pitomce  - Blesk TV - Jan Jedlička
  Video se připravuje ...

   

Eses ( 23. září 2022 22:11 )

Monika se ještě nevzpamatovala z mlčení u manželova soudu.

dynaty ( 23. září 2022 22:01 )

není sám, sedět by měla většina

dynaty ( 23. září 2022 22:00 )

ale dobře placenej

Eses ( 23. září 2022 21:55 )

Nejvíc šaškoval Tomio, až dal hlas TOP

Eses ( 23. září 2022 21:54 )

Sluší to všem, pěkně naladěni. Jen Okamurovi ten tyjátr nevyšel.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa