Eurokampaň: Holubová místo „prcání“ řeší brexit, ODS hnůj a ČSSD šla na fotbal

 • Autor: Jan Kálal,Jakub Veinlich - 
  4. 5. 2019
  17:00

  Kampaň před evropskými volbami se příští týden přesune i do televize. Spoty všech kandidujících stran a hnutí uvidí diváci ČT od 8. do 22. května. Blesk Zprávy ale získaly klipy uskupení zastoupených ve Sněmovně už teď. TOP 09 a STAN vsadily na kultovní scénu s herečkou Evou Holubovou, která jako učitelka v Pelíšcích stojí před tabulí u slova „prcat“. Tentokrát tu má slovo „brexit“ a třídu plnou politiků. ČSSD pro kampaň využila fotbalové prostředí, ODS zase zahradnickou tématiku a hnutí ANO zkouší styl komunikace na sociálních sítích. Komunisté chtějí s odkazem na svoji jedničku dát EU Konečnou, zatímco lidovec Pavel Svoboda vsadil na turistiku.

  Klipy sněmovních stran mají jeden moment společný - všechny zvou Čechy k evropským volbám, které se uskuteční 24. a 25. května. Cesta k nalákání voličů už se ale výrazně liší. Posuďte sami, začněme se slibovanou Evou Holubovou:

 • 1.TOP 09 a STAN: Holubová v evropské třídě

  Film Pelíšky i scénu s učitelkou Evou Holubovou na třídních schůzkách si vybaví zřejmě každý Čech. Říká tu: „Rozmohl se nám tady takový nešvar. Děti velice často používají sprostá slovíčka. Zejména pak jedno slovo. Je to slovíčko - prcat!“

  V eurokampani tabule i Holubová zůstaly, ale na stěně visí portrét Miloše Zemana, na tabuli je brexit a ve třídě sedí Jiří Pospíšil (TOP 09), Stanislav Polčák (STAN) i další představitelé obou politických subjektů. Kdo dorazí místo roztržitého a už zesnulého Jiřího Kodeta? Podívejte se. 

  Video Volební klip k evropským volbám TOP 09 a STAN - TOP 09 a STAN
  720p 360p

 • 2.ODS: Na zahradě s Fialou a Zahradilem

  V klipu ODS nemůže chybět lídr Jan Zahradil, kterého doprovází šéf strany Petr Fiala. „Zahrada nikdy nepřestává růst a stejné je to vlastně i s naší zemí,“ zmiňuje Fiala, když se Zahradilem prochází pečlivě upravenou zelení. „Nejsme přeci žádný druhořadý národ a pořád rosteme,“ doplňuje ho eurolídr ODS. Zahradil v závěru přidá i varování: „Nedovolme oligarchům ani amatérům, aby nám to v Evropě pohnojili.“

  Video Volební spot ODS - ODS
  1080p 720p 360p

 • 3.ČSSD: Sudí Poc na fotbale s Hamáčkem

  Sociální demokraté postavili svoje naděje a opory na fotbalový trávník a jednička na kandidátce Pavel Poc dostala úbor rozhodčího i s píšťalkou na krku. „Tak, jako jeden jediný fotbalový hráč neznamená nic bez svého týmu, neznamenal by jeden kandidát do Evropského parlamentu nic bez sociální demokracie, jejíž dres v politice kandidáti oblékají,“ vysvětlila ČSSD volbu prostředí pro Blesk Zprávy.

  „S oranžovou růží na triku jsem odehrál mnoho zápasů a spíš než jako útočník jsem se vždy cítil jako obránce, který hájí zájmy ČR a lidí obecně,“ dodal Poc. Sociální demokraté vidí evropské volby jako náročný zápas. „Budeme toho muset hodně naběhat, často i bez míče. Také se musíme připravit na to, že nám soupeři občas podkopnou lýtka a budeme čelit faulům,“ zmínila ČSSD.

  Video Volební spot ČSSD - ČSSD
  1080p 720p 360p

 • 4.ANO: Babiš, Charanzová a sociální „bubliny“

  Z volební propagace sněmovních stran vybočuje hnutí ANO, které svoji jedničku Ditu Charanzovou i premiéra Andreje Babiše ukazuje v klipech jen ve stylizované podobě. Diváci je sice uslyší, ale místo nich uvidí jen hlášky podobné těm, které znají ze sociálních sítí. ANO si za téma vybralo dvojí kvalitu potravin i uprchlické kvóty.

  „Má o nás rozhodovat někdo jiný?“ ptá se Charanzová. Babiš opáčí: „Nikdy. Zrušili jsme uprchlické kvóty, my sami si rozhodneme, kdo u nás bude žít a pracovat.“ Kdo by nepochopil, že je to podle ANO správně, navede ho symbol potlesku.

  Video Volební spot ANO potraviny - ANO
  1080p 720p 360p

  Video Volební spot ANO uprchlíci - ANO
  1080p 720p 360p

 • 5.KDU-ČSL: Cestovatel Svoboda a Vltava

  Lídr KDU-ČSL Pavel Svoboda se objevuje jako jeden z mála „sám za sebe“, aniž by ho podržel stranický šéf. Svoboda, který patří mezi vůbec nejvlivnější české europoslance v Bruselu, v klipu hodně cestuje pěšky a neváhá se ani pomodlit v kostele.

  „V Evropském parlamentu pracuji na tom, aby se Česká republika vrátila tam, kam patří. Na špičku evropské politiky,“ začíná Svoboda se svým proslovem. Do noty mu přitom hraje Smetanova Vltava. „Pojďme odkrývat pravý potenciál této země,“ láká voliče.

  Video Volební spot KDU-ČSL - KDU-ČSL
  1080p 720p 360p

 • 6.KSČM: Konečná se dvěma mladíky

  „Evropské unii vládne velký byznys a byrokraté. Stojí za nimi pravicoví politici a nikým nevolená Evropská komise,“ zmiňuje jednička kandidátky KSČM Kateřina Konečná. Místo stranického šéfa Vojtěcha Filipa má za doprovod dva mladé muže ze své kandidátky: Andreje Bónu a Arťoma Korjagina. „Chceme radikální změnu. Dejme EU Konečnou!“ apelují mladí komunisté na Čechy.

  Video Volební spot KSČM - KSČM
  1080p 720p 360p

 • 7.Piráti: Budík s Bartošem a Kolajou

  Šéf Pirátů Ivan Bartoš a jednička eurokandidátky Marcel Kolaja hned na úvod připouštějí, že letošní volby lidi zas tolik nezajímají. „Víte, co se říká o těchto evropských volbách? Nic,“ začíná Bartoš, Kolaja si hned bere slovo: „Přitom rozhodnou ale i o tom, jestli můžou korporace místo v Evropě danit na Bahamách.“ Dvojice ve finále přichází s budíkem, který má lidem připomenout, aby evropské volby neprospali.

  Video Volební spot Piráti - Pirátská strana
  1080p 720p 360p

 • 8.SPD: Okamura s Le Penovou a Wildersem

  Hnutí SPD vedené Tomiem Okamurou má svůj klip z celé politické sestavy nejvíce zalidněný. K oslovení voličů využívá záběrů z Václavského náměstí v Praze, kdy Okamuru na pódiu doplnili v polovině dubna další představitelé protievropských subjektů – Marine Le Penová a Geert Wilders. „Žít se dá dobře i bez nařízení Bruselu,“ zmiňuje šéf SPD.

  Video Volební spot SPD - SPD
  360p

AntonioZeseruti ( 10. května 2019 11:31 )

A to jako že bi sy mjel Klepnutej Bop nakoupyt šprcki do foroty,gdybi tů Holupku honila mlsná.

marmat ( 8. května 2019 21:02 )

Je možné aby KDOKOLIV z party Klepl, Holubová,Krausovi fandil Kalouskovi,

Pospíšilovi a Farskému ????????????🤑😴😓

marmat ( 8. května 2019 20:57 )

Věříme že byla pouze 😖 zneužita filmová ukázka nikoliv skutečně

herečka....to by byla totiž havárie poslední cenové kategorie 🤯

marmat ( 8. května 2019 20:51 )

xxxx: Kdy a kde začínalo jeho jméno určitě V🤪??? Vy trollové máte

v informačním kanálu čurbes jako ve stoce😡 pomineme pravdivost

drbu 😱

petr12 ( 5. května 2019 10:52 )

český národ je uznávaný jako

ksindl,zloději,křiváci,netáhla,fetáci,udavači a naše politická galérka

tunelářu,kmotru ODS TOP KDU CSSD stan,pirátu nám dělá vynikajicí reklamu

jak doma tak v evrobordelu. Jen umělecká

špína,senátoři,novináři,česká skorumpovaná špína,mafie

kmotru,aktivisti,neziskovky,opozice sajrajtu vytvářejí ve světě

nepravdivý,zákeřný,závistivý obraz premiera,prezidenta tak

i česka.A jako největší špínu,humus na nás háží vyhulený,sajrajt

nemakačenku svazáku pirátu tento svazek fetáku za 120000 tisíc platu jen

hulí,udáva,špiní,pomlouvá jeji voliče mohli občané vidět v pruvodu za

legalizaci drog občané,rodiny chrante náš stát před obrovským

nebezpečím vítači migrantu,fetáky pirátu jinak Bartoš a jeho banda bude

hulit na václáváku s migranty to je jejich jediný zájem,Podívejte se na

starostu prahy piráta už zde začíná to co sami kritizují čachry

s miliony,zestátnování cizího soukromého majetku,chaos!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa