Rath chce „nakopat pr*ele“ úředníků z Bruselu. Zabojuje o europarlament

Autor: Jakub Veinlich - 
4. 1. 2019
05:45

Letos v květnu budou v evropské sedmadvacítce, tedy patrně už bez Velké Británie, volby do Evropského parlamentu. Strany začínají šikovat své kandidáty. Za Českou suverenitu Jany Volfové, která bojovala proti islámu v Česku, bude kandidovat také několik jmen známých z minulosti. Jsou mezi nimi trestně stíhaný středočeský exhejtman David Rath nebo někdejší policista a poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml. 

Zatímco v parlamentních stranách teprve definitivní podobu kandidátek schvalují, v menších uskupeních už mají více méně jasno. Česká suverenita Jany Volfové – bývalé sociální demokratky, která ještě nedávno bojovala proti islámu v České republice, představí své kandidáty v pátek.

Blesk Zprávám se ale podařilo zjistit, že na kandidátce Suverenity má být, podobně jako v loňských senátních volbách, také bývalý středočeský hejtman a stále nepravomocně odsouzený David Rath.

Video David Rath před verdiktem NS hovoří o brutálním nátlaku státu - Zdeněk Matyáš
1080p 720p 360p

Nejdříve byl ale trochu tajemný a odkazoval nás na páteční tiskovou konferenci. „Předem mohu potvrdit, že jsem dostal nabídku a láká mě spolupráce s kolegou Stanislavem Humlem a Janou Volfovou,“ odpověděl vyhýbavě Rath na přímý dotaz, zda se chystá kandidovat, nebo si dává od politiky odstup.

V loňských senátních volbách totiž kandidoval na Litoměřicku, kde předtím seděl ve vazbě. Do druhého kola se ale se ziskem 2323 hlasů, což znamená 4,97 procenta voličů, nedostal.

Video Rath: Nechci do Senátu kvůli imunitě, ani kvůli penězům - Blesk TV
1080p 720p 360p

Když ho ale Blesk Zprávy upozornily, že už nic tajit nemusí, protože je na stránkách strany uvedený jako kandidát do Evropského parlamentu, byl Rath sdílnější. A zároveň sám trochu překvapený.

Lákavá možnost „kopat tlusté líné prdele“

„To si pospíšili,“ reagoval Rath. „Ale asi ano, definitivně se rozhodnu v nejbližší době,“ doplnil bývalý hejtman, poslanec a ministr z ČSSD, který skončil ve svých funkcích kvůli údajné korupci na středočeském krajském úřadu.

Podle nepravomocného rozsudku má jít Rath, který se stále živí jako lékař, na 8,5 roku do vězení a soud mu chce také podle rozsudku z loňského června zabavit majetek v hodnotě 20 milionů korun. Verdikt ale není pravomocný a čeká se na další kolo jednání.

Podle Ratha je důležité zachovat státní suverenitu a vrátit všem členským státům právo veta, které měly před podpisem Lisabonské smlouvy. „Líbí se mi představa - s nadsázkou – dostat možnost kopat líné bruselské úředníky do jejich tlustých prdelí v europarlamentu,“ nastínil své plány Blesk Zprávám.

Huml chce zastavit migranty a zavřít hranice

Česká suverenita, která má ve znaku stejně jako ČSSD růži, zlákala ke spolupráci i dalšího bývalého poslance za ČSSD a předtím za Věci veřejné – někdejšího experta na dopravu Stanislava Humla. 

„Musíme rázně a rychle zastavit migraci – v podstatě okupaci území Evropy – především muslimskými běženci. EU už dál nesmí jen přešlapovat, ale musí zavřít své hranice,“ zmínil ke spolupráci Huml.

V roce 2014 Huml ještě jako poslanec za ČSSD prosazoval názor, že ukrajinská armáda úmyslně sestřelila malajsijské letadlo, protože jí to nařídila americká tajná služba. Ta měla stát podle Humla také za útoky na americká dvojčata 11. září 2001, upozornil web iDnes.cz. 

Huml také chtěl, aby teniska Petra Kvitová přišla o české občanství, protože daně platí jinde.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Analýza Voličský průkaz

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
pavel11 ( 6. ledna 2019 10:43 )

Věřim že pokud by se zvolil Ráth opravdu by platil na uředníky Bruselu věřte že by byl velmi učíný!! na pakáž ožralcu,nemehel,netáhel,jeblošu EU

tomik007 ( 5. ledna 2019 19:01 )

A vyfasuje v bruseli i vozejczek

tomik007 ( 5. ledna 2019 16:49 )

DAVID urcite prosadi v bruseli vyrobu vetsich krabic na vino

flesch2z ( 5. ledna 2019 16:26 )

A slušní lidé chtějí nakopat Ratha. Rath se směje všem voličům do obličeje. Co si ten zlodějský socan a odeesák o sobě myslí, že je bůh?

Pepax ( 5. ledna 2019 15:39 )

Dratha měli už dávno na šibenici oklovávat havrani.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa