Proti úzkosti i zapomínání

Nejen že jsou jedlé kaštany chutné, ale jsou i zdravé! Obsahují množství minerálních látek jako vápník, fosfor, draslík, hořčík či železo. Dále jsou plné vitaminů – A, B i C. V lidovém léčitelství se traduje, že jsou dobré pro mozek.

Působí proti únavě, stresu, úzkosti, oddalují příznaky stárnutí a zapomínání. Velmi příznivě účinkují na vlasy a kůži. Jsou výbornou prevencí jaterních, respiračních a srdečně-cévních onemocnění. Pro svůj nízký obsah cukru jsou vhodné pro diabetiky.

Jak vybírat?

Při nákupu kaštany pečlivě prohlédněte, aby nebyly plesnivé. Pokud jsou totiž špatně skladované, jsou náchylné k napadení plísní. Doma je co nejrychleji zpracujte, nebo je můžete zamrazit.

Od pečených kaštanů po nádivku

Jedlé kaštany se konzumují pouze tepelně upravené. Můžete je vařit, péct, rozmixovat je do pyré nebo z nich udělat nádivku.

Nařezejte je do kříže

Než začnete s jejich tepelnou úpravou, musíte jim naříznout slupku do kříže. Na vypouklé straně kaštanu udělejte dva zhruba 2cm řezy kolmo na sebe, hluboké zhruba půl centimetru. Aby se lépe nařízly, můžete je nechat předtím několik hodin ponořené ve vodě.

Vyzkoušejte 3 způsoby přípravy:

1.       Ve varu

Do kříže naříznuté kaštany dejte do vroucí vody a vařte asi 10 minut. Poté je zabalte do utěrky a přes tkaninu rozdrťte skořápky a jedlé části vyloupněte.

2.       V troubě

Jedlé kaštany nařízněte do kříže a dejte je křížem nahoru na plech vyložený pečicím papírem. Poté je pečte v troubě při teplotě 200 °C zhruba 10 – 15 minut. Vnitřek kaštanů musí být lehce zhnědlý. Vyndejte z trouby a co nejdříve je oloupejte.

3.       V mikrovlnce

Propíchněte kaštany špičkou ostrého nože na prkénku, narovnejte po obvodu mělkého talíře a přidejte lžíci vody. Vložte je do mikrovlnky přikryté poklopem. Pečte je cca 2 až 2 a půl minut při výkonu 750 W. Doba pečení samozřejmě závisí na výkonu trouby.

Kaštany ve slaném karamelu

Co na to potřebujete?

500 gramů uvařených, oloupaných jedlých kaštanů, 200 gramů krystalového cukru, 200 ml smetany ke šlehání a ½ lžičky soli.

V menším hrnci rozehřejte cukr. Jakmile vznikne karamel, po troškách začněte přilévat smetanu. Přidejte sůl, promíchejte a nakonec kaštany a povařte.

Víte, že...

...pečené nebo vařené kaštany musíte loupat ještě horké? Pokud vystydnou, oloupat už nepůjdou.

...kaštany při pečení nesmí zčernat? Pokud se to stane, nebudou dobré, ani nepůjdou vyloupat.

...uvařené kaštany můžeme také zamrazit? Po rozmrazení se ale hodí spíš na pyré nebo nádivku.

VIDEO: Jak se o Vánocích postarat o stromek v květináči

Video
délka: 02:04

Jak se o Vánocích postarat o stromek v květináči