„Máme otevřeno i na Štědrý den, ostatně jako všechny ostatní dny bez ohledu na státní svátky nebo víkendy. Na Štědrý den je velký zájem. Chodí poměrně velké množství lidí a řada z nich to už má jako tradici - dopoledne brněnská zoo, odpoledne večeře. Chodí od dvou do tří tisíc lidí,“ říká mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

I na Nový rok do zoo

Zoo Brno spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Velvet smile, která pomáhá nemocným a postiženým dětem. Rodiny s dětmi, kterým organizace pomáhá, tradičně chodí 24. prosince do zoo. „Z reakcí dětí víme, že mají z návštěvy Zoo Brno radost a že si ji každý rok maximálně užijí, a my jsme na oplátku rádi, že jim můžeme zpříjemnit Štědrý den,“ říká mluvčí.

Na Štědrý den je brněnská zoo otevřená od 9 do 14 hodin. „V tento sváteční den do ní míří řada rodin, které si v předchozích letech zvykly trávit štědrodenní dopoledne právě na Mniší hoře. I v první sváteční den nového roku připravíme komentovaná krmení. Rok 2020 tak můžete přivítat na Mniší hoře ve společnosti oblíbených zvířat,“ zve Vaňáč.

VIDEO: Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené.

Video
délka: 02:16.17

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené. Michal Vaňáč, zoo Brno