Terezin odvolací soud je jedna z posledních nadějí české občanky, kterou na začátku roku 2018 zadrželi pákistánští celníci a v zavazadle u ní našli bezmála 9 kilogramů heroinu. Za to ji o rok a půl později poslal tamní soud na 8 let a 8 měsíců do vězení.

Proti verdiktu se odvolala, totéž ale učinil i státní zástupce, který doufá v podstatně tvrdší trest. Naděje na to, že by odvolací soud rozhodl před Vánoci, se rozplynula v nenávratnu, a jí tak nezbývá, než se smířit se Štědrým dnem v cele.

Život vězeňkyň je neutěšený a řídí se podle přísných regulí. Ty stanovují nejen každodenní režim, včetně jídelníčku, ale navíc velmi specificky upravují zacházení s křesťany za mřížemi, a to i o Vánocích. Terezu čeká postní období, ovšem na rybu se těší marně!

„Křesťanským vězňům bude podávána zvláštní extra dieta, která se skládá z rýže, vegetariánské náhražky přepouštěného másla, lékořice a dalších ingrediencí uvařených do podoby sladké rýže,“ uvádí pravidla pro řízení pákistánských věznic.

Tuhle zvláštní delikatesu, možná i ochucenou oříšky, budou Tereze během adventu podávat dvakrát denně jako extra chod spolu s klasickým vězeňským obědem a večeří.

Tereza si tak v krušných časech bude moci alespoň trochu osladit život. Jestli to alespoň trochu ukonejší její bolavé srdce, zůstává ve hvězdách.

Fotogalerie
38 fotografií