Kdo hledá, najde, říká se… A při oslavování to platí dvojnásob! A tak se soupis světových významných dnů a svátků rozšiřuje a rozšiřuje. Mnoho z nich je spjato s historií, různými objevy nebo chorobami, své zastoupení zde ale má i celá řada profesí, od učitelů, přes hasiče, až po kuchaře nebo dokonce prostitutky. Mnohokrát do roka se mohou veselit i milovníci a ochránci přírody, i když i v této oblasti se najdou opravdové zvláštnosti. Zatímco oslavovat lesy a vodu se zdá celosvětově jako docela dobrý nápad, mokřady, krysy nebo rorýsi asi tolik fanoušků mít nebudou.

Volejte instalatéra

Asi nejbizarnější den v roce ale připadá na 11. listopadu. Zatímco doufáme v příjezd svatého Martina na bílém koni, instalatéři celého světa zřejmě vyráží do práce ve svátečním, protože se slaví Den prasklých těsnění.

Na první pohled legračně může působit i Světový den toalet, zvlášť když se dočteme, že záchody mají dokonce svou mezinárodní organizaci, která tento „svátek“ do kalendáře vepsala, o vtip ale nejde. 19. listopad má totiž upozornit na alarmující fakt, že téměř 2,5 miliardy lidí nemají k dispozici pro nás tak běžnou věc, jako je záchod a základní hygienické potřeby.

Když slaví peníze

Kalendář, jak vidíte, praská ve švech, a tak je jasné, že svůj velký den musí mít i oblíbené loterie. Zkoušíte-li rádi přízeň Štěstěny, můžete si na ně připít 27. srpna. Kačky ze hry Šťastných 10 ale tenhle svátek oslaví stejně jako den prasklých těsnění či toalet, vyhrát s nimi totiž můžete 365 dní v roce, a to dokonce dvakrát denně. Tak si vsaďte a staňte se milionářem. Ti mají svůj den 20. května!