Čech vyhrál 1,4 miliardy: Pohádkovou výhru mu převedli na účet, detaily jsou tajné

Autor: simao, mka - 
26. 8. 2019
10:43

Výherce 1,4 miliardy se dočkal pohádkové výhry z loterie Eurojackpot. Společnost Sazka hlásí, že převedení peněz na účet proběhlo bez problémů. Jaká čísla zajistila sázejícímu finančně zabezpečenou budoucnost?  

Šťastlivec si na pohádkovou výhru přišel poté, co vsadil na čísla 8, 23, 40, 41, 42 a dodatkové dvojici 2 a 10. „Jde o tak výjimečné okolnosti, že se s nimi málokterý terapeut ve své praxi setkal. Je důležité, aby se držel svého plánu a aby nehodil vše rozumné za hlavu,“ uvedla psycholožka Ludmila Čírtková.

Výherce 1,4 miliardy korun ve hře Eurojackpot vsadil přes internet na portálu www.sazka.cz. „Vzhledem k tomu, že vsazení online je možné pouze po řádné registraci zákazníka, který uvede jméno, příjmení, rodné číslo, email a bankovní spojení, Sazka identitu výherce zná,“ hlásil v červnu k obří výhře mluvčí loterijní společnosti Sazka Václav Friedmann.

Video Toto jsou kroky šťastlivců: Podívejte se na cestu za miliony i miliardami do „svatyně“ Sazky - David Budai, Aleš Brunclík

Sazka měla na vyplacení ze zákona 60 dní. Friedmann potvrdil, že o výhru se již výherce přihlásil. „Výherci jsme peníze převedli na účet, vše proběhlo bez problémů. Výherce si nepřeje zveřejnit jakékoliv detaily,“ prozradil nyní Blesku mluvčí.

O nejvyšší vyhraný jackpot v evropské historii se postaral výherce z Itálie, který si letos v srpnu zakoupil los za dvě eura nedaleko Milána. V italské loterii Supernalotto vyhrál 209 milionů eur, v přepočtu tedy kolem 5,4 miliardy korun, uvedl deník La Repubblica. Vítěznou kombinaci čísel za něj navolil v tomto případě automat. Na vyzvednutí má 90 dní.

Nový italský rekord překonal podle DPA dosavadní rekord evropské loterie Euro Millions, v níž je jackpot omezen na 190 milionů eur. Padl dosud třikrát - v srpnu 2012 v Británii, v říjnu 2014 v Portugalsku a v říjnu 2017 ve Španělsku.

Nejvyšší jackpoty na světě se ale vyhrávají ve Spojených státech. Rekord tam padl v říjnu 2018 v loterii Mega Millions, kdy šťastlivec na tiket koupený v Jižní Karolíně vyhrál 1,537 miliardy dolarů (zhruba 35,3 miliardy Kč).

Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v Eurojackpotu vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun.

Video Mluvčí Sazky k miliardáři: „Anonymita výherce je pro nás priorita.“ - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

broucinek ( 27. srpna 2019 19:41 )

No tak to budou starosti. Ale brak bych je.

agfor ( 27. srpna 2019 17:07 )

Dobře mu tak. Teď aby se kvůli sousedům bál vylézt z baráku.

muscula ( 26. srpna 2019 18:49 )

věřím že když ty miliardy vyhraji tak druhý den bude stát máslo 5 stovek

muscula ( 26. srpna 2019 18:46 )

je zajímavé že psali výhry v Čr 5 a 20 milionů a najednou miliardy

ViktorOchlupin ( 26. srpna 2019 17:04 )

Věř nevěř, já bych to chtěl a nikomu bych nic nedal. Na.ss.rratt !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa