Prolomili kód loterie a vydělali 585 milionů! Mohl to udělat každý!

Autor: Štěpán Šimůnek - 
31. ledna 2019
16:36

Američané Jerry a Marge Selbeeovi nejsou obyčejní důchodci. Použitím jednoduché aritmetiky totiž prolomili kód ve státní loterii a vyhráli celkem 585 milionů korun! Jejich příběh uchvátil hollywoodské scenáristy, a tak se dostane až na stříbrná plátna!

Skromně působící senioři (oba 64) strávili celý život v městečku Evart v Michiganu, kde vychovali šest dětí a provozovali večerku. V roce 2003 ale začali hrát tehdy novou Michiganskou státní loterii…

Zapřáhli příbuzné

Jerry tehdy využil znalostí matematiky, z níž má bakalářský titul. A také toho, že pravidla byla poměrně děravá. „Vyplynulo z nich, že jedna sázenka má statisticky větší hodnotu než jeden dolar, který stála. Došlo mi, že stačí hromadně skupovat tikety a nemůžeme nevyhrát,“ vysvětluje s tím, že jeho teorie se záhy potvrdila.

Prvně se ženou nakoupili po dolaru 3600 tiketů (cca 81 tisíc Kč) a vyhráli 6300 dolarů (141 tisíc Kč), na druhý pokus »trhli « ze sázenek v hodnotě 8 tisíc dolarů (180 tisíc Kč) 15 700 dolarů (353 tisíc Kč). A tak to šlo dál.

„Zapřáhli jsme i příbuzné, nakupovali jsme stovky tisíc tiketů,“ tvrdí Jerry a dodává, že během šesti let si přišli dohromady na 26 milionů dolarů, tedy bez pár »drobných« 585 milionů korun. „Vše opakovaně prověřovali komisaři loterie, ale vždy nakonec řekli, že naše počínání je zcela legální,“ ujišťují Selbeeovi, kteří už práva na svůj příběh prodali hollywoodským producentům.

Jak to dokázali?

● Loterie měla klasická pravidla – kdo trefí všech šest čísel, bere jackpot.

● Když však jackpot překročil 5 milionů dolarů, částka, o niž ji překročil, se dělila mezi další sázející.

● Těm stačilo uhádnout jen pět čísel, když nikdo takový nebyl, stačila pouze čtyři, resp. tři či dokonce jen dvě.

● Jerry Selbee spočítal, že stačí koupit dostatek tiketů a statisticky vždy alespoň jeden z nich bude výherní.

● Michiganská státní loterie už byla zrušena, nahradila ji Michiganská loterie s jinými pravidly.

Hujermetescublescu ( 31. ledna 2019 17:42 )

Sportku by neprolomili i kdyby měli 10 000 příbuzných

nazca ( 31. ledna 2019 17:05 )

Přeji zasloužený úspěch chytrým lidem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud