Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Manželé vyhráli na Nový rok přes 3 miliardy! Zapili to čajem

Autor: DH - 
4. ledna 2019
19:20

Novoroční loterie EuroMiliony měla na britských ostrovech šťastné výherce. Manželský pár si ze hry odnesl astronomických 115 milionů liber, tedy v přepočtu 3,22 miliardy korun.

Jmenují se Frances (52) a Patrick (54) Connollyovi a rok 2019 pro ně asi ani nemohl začít lépe. Rodáci ze Severního Irska se v úterý dozvěděli, že v loterii EuroMiliony trefili hlavní výhru. V pátek ráno jim byla předána před médii.

Patrick tomu prý nemohl uvěřit a ještě v úterý v noci kontroloval, zda doopravdy vyhráli. „Otočil jsem se na manželku a řekl jí: Zlato, myslím, že mám pro tebe dobrou zprávu,“ popsal. Ta mu odvětila: „Doufám, že je to víc, než 2,6 libry (74 Kč), které jsme vyhráli minulý týden,“ chlubil se šťastlivec médiím při přebírání šeku s astronomickou hodnotou v přepočtu 3,22 miliardy korun.

Pár si pak dal čaj a napsal seznam těch, kterým chce dát peníze. Posléze se pokusil usnout. Marně. „Vážně jsme nevěděli, jak máme reagovat. Tu noc jsme vůbec nemohli usnout. Ráno v osm jsme hned zavolali do Camelotu a tam nám potvrdili výhru,“ doplnil muž, který se svojí ženou žije v domě s hypotékou ve městě Moira.

Patrick ani Frances nebyli nikdy pravidelnými účastníky loterie, podle jejich slov si prý vždy vsadili jen, když byla v banku doopravdy vysoká výhra. Šťastný los koupil pan Connolly na Silvestra přes internet.

Peníze chce pár použít především na to, aby udělal šťastné nejbližší přátele a především rodinu. Dohromady prý chtějí „udělat boháče“ z celkem 50 lidí.

„Tahle výhra nám dává šanci něco změnit v naší rodině a mezi přáteli,“ svěřila se Frances. Podle slov jejího manžela se také chystají nějaké peníze věnovat místnímu fotbalovému klubu.

Čtvrtou nejvyšší výhru v historii Velké Británie, která manželský pár rázem katapultovala mezi 20 nejbohatších lidí v Severním Irsku, přinesla čísla 01, 08, 11, 25 a 28. Výherní čísla pro šťastnou hvězdu v Euromilionech pak byla 04 a 06.

„Vždy jsem doufala, že jednou vyhraju v loterii. Když už se tak ale stalo, bylo to tak, že spoustu lidí vyhrálo také, protože měli stejná čísla. Ani v mých nejdivočejších snech jsem si nedokázala představit, že někdy vyhraju 115 milionů liber,“ uzavřela Frances v slzách dojetí.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

zemekf ( 5. ledna 2019 07:19 )

sbalím, zmizím, nikom nic - vsaďte si )))))))

msml20 ( 4. ledna 2019 23:09 )

Tak to je hezké, že chtějí pomoci hodně lidem. Takoví lidé by měli vyhrávat a moc jim to přeji. Ať si výhru všichni užijí ve zdraví.

Zobrazit celou diskusi