Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Důchodce vyhrál v loterii 7,6 miliardy: Životní čísla byla v koláčku štěstí z restaurace

Charles W. Jackson vyhrál v loterii díky číslům z čínského koláčku štěstí
Charles W. Jackson vyhrál v loterii díky číslům z čínského koláčku štěstí  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
6. června 2019
08:01

Americký důchodce vyhrál v loterii přes 344 milionů dolarů (více než 7,6 miliardy korun) díky číslům napsaným na zadní straně papírku schovaném v čínském "koláčku štěstí". Pečivo s osudovými čísly dala Charlesovi W. Jacksonovi vnučka po večeři v asijské restauraci.

Senior se rozhodl, že si výhru nechá ihned vyplatit, proto si nakonec odnesl "pouhých" 223 milionů dolarů (přes pět miliard korun), jak určují pravidla loterie.

„Už asi dva roky jsem hrál pořád se stejnými čísly," svěřil se Charles W. Jackson na tiskové konferenci ve městě Raleigh v Severní Karolíně, kde si vyzvedl svůj obří šek.

Byla to čísla z papírku uvnitř koláčku štěstí, křupavé sušenky, kterou ve Spojených státech často dávají asijské restaurace svým zákazníkům po jídle. Na papírku se většinou ukrývá mnohoznačná věštba a několik čísel.

Jacksonovi dala papírek s výherními čísly jeho vnučka po večeři ve vietnamské restauraci. „Podíval jsem se na čísla na zadní straně, a řekl si, že bych s nimi mohl hrát," popsal.

Od té doby je pravidelně vyplňoval pokaždé, když zkoušel své štěstí v loteriích Powerball a Mega Millions, odnesl si však vždy jen tu a tam pár dolarů.

„Nečekal jsem, že vyhraju, měl jsem jen štěstí," prozradil a dodal, že je výdělkem trochu ohromen.

Výherce se mohl rozhodnout, zda si nechá výhru vyplácet postupně po dobu 30 let v plné výši, nebo zvolí jednorázovou splátku nižší sumy. Jackson si vybral druhou variantu. Americké televizi Fox News sdělil, že chce z částky přispět na řadu charit a jeden milion dá svému bratrovi, aby splnil dohodu, kterou s ním uzavřel. Řekl také, že doufá, že ho výhra nezmění.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

BABIS_NA_HRAD ( 6. června 2019 09:04 )

Krásné peníze. Rozdal bych je. Je to moc. Nechal bych si desetinu a ostatní na útulky pejsků, záchranu přírody a pár nových věznic pro uchyly

Zobrazit celou diskusi