Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Šťastlivec vyhrál 40 miliard v loterii: Po 5 měsících váhání se konečně přihlásil o peníze!

Výherní los měl tentokrát hodnotu desítek miliard! (ilustrační foto)
Výherní los měl tentokrát hodnotu desítek miliard! (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK, yks - 
5. března 2019
17:20

Výherce, který v říjnu ve Spojených státech získal 1,5 miliardy dolarů (40 miliard korun), se po více než pěti měsících o sumu přihlásil. Na svém webu to oznámila loterie Mega Millions, která uvedla, že výherce chce své peníze inkasovat najednou.

Jackpot, který padl v říjnu, byl druhý nejvyšší v americké historii. Všechny proto zajímalo, kdo ho získá. V minulosti se už hrálo o větší peníze, jenže výherců bylo několik a sumu tak bylo nutné dělit. Tentokrát si výherní los koupil jen jeden člověk.

Radost má provozovatel obchůdku v Jižní Karolíně, který los prodal. „Konečně se o výhru někdo přihlásil. Je to dobré pro něj a dobré pro mě,“ řekl televizi ABC News. Také pro něj znamená totiž tenhle fakt nezanedbatelný profit. Obchod, který výherní los prodal, od Mega Millions dostane 50.000 dolarů (1,1 milionu korun).

Nemenší radost mají také představitelé státu Jižní Karolína. Výherce měl ze zákona 180 dní na převzetí peněz a dlouho to vypadalo, že výhra propadne. Částka, kterou šťastlivec zaplatí na daních přitom činí 0,5 procenta ročního rozpočtu státu. Zákonodárci se nyní těší, že tyto peníze použije na nová volební zařízení a také k zaplacení policistů, kteří by hlídali areály vysokých škol.

Výherce miliard se podle loterijní společnosti rozhodl zůstat v anonymitě. Společnost mu dala na vybranou: buď si výhru vybere naráz, nebo získá pravidelnou rentu. Podle zveřejněných informací dal šťastlivec přednost první variantě a na účtu mu i tak přistane závratných 879 milionů dolarů, tedy 20 miliard korun.

Zatím nejvyšší výhra v loterii z ledna 2016 činí podle amerických médií 1,586 miliardy dolarů, v sázkové hře Powerball si ji ale rozdělili tři výherci.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Cyra76 ( 5. března 2019 23:02 )

Proč podnikat a investovat a otravovat se s lidima😅 Užívat si zbytku života a něco rozdat.

Cyra76 ( 5. března 2019 23:02 )

Proč podnikat a investovat a otravovat se s lidima😅 Užívat si zbytku života a něco rozdat.

dedeha ( 5. března 2019 18:13 )

879 miliard dolarů = 20 miliard korun? To kedy CZK tak pritvrdila a dolár padol?

mckartny ( 5. března 2019 17:49 )

To je blázen ta renta by byla mnohem rozumnější a dala by se ustát

Zobrazit celou diskusi