Kdo půjčky zdarma nabízí?

V drtivé většině jsou půjčky zdarma doménou nebankovních společností. I některé banky (zejména ty nízkonákladové) ale v minulosti přišly s touto nebo podobnou akcí, která se mezi klienty dočkala značného úspěchu. Většinou si ale můžete půjčit peníze zcela zdarma výlučně u nebankovních společností. Navíc nemusíte nikam chodit, půjčku sjednáte pěkně z pohodlí vašeho domova prostřednictvím online žádosti.

Jak vypadá online žádost?

Většinou jde o nesmírně intuitivní formulář, do kterého stačí zadat výši (objem) půjčky, vybrat její splatnost (v drtivé většině případů je potřeba peníze vrátit do 30 dnů) a zadat osobní údaje. Poskytovatele půjčky bude zajímat také vaše bonita. Tu ale v některých případech nemusíte dokládat potvrzením od zaměstnavatele. Spousta poskytovatelů půjček má vlastní způsoby, jak vaši bonitu ověřit. Jakmile žádost vyplníte, odešlete ji a počkáte si na její vyhodnocení.

Půjčka mi nebyla schválena. Proč?

Pokud se dozvíte, že vaše žádost o finanční injekci nebyla schválena, poskytovatel půjčky k tomu mohl mít jeden z následujících důvodů. Buďto není dostatečná vaše bonita, nebo jste v žádosti (byť nevědomky) uvedli nepravdivé údaje, nejste plnoletí (někde je vyžadováno 21 let), nemáte bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky, případně jste „předlužení“ nebo máte negativní záznam v registru dlužníků. V případě posledním není třeba věšet hlavu. Existují i půjčkové společnosti, které do registrů nenahlíží.

Jaké podmínky musíte splnit, abyste získali půjčku zdarma?

Půjčka zdarma je většinou podmíněna dvěma základními podmínkami. Jednou z nich je skutečnost, že musí jít o vaši první půjčku u vybrané společnosti (u opakované žádosti se už ceny odvíjí od běžného sazebníku) a vypůjčené prostředky musíte vrátit v předem daném termínu (obvykle jde o maximální horní hranici 30 dní). Pokud byste druhou zmíněnou podmínku nesplnili, společnost vám bude účtovat poplatky v řádech stokorun. Mějte ovšem na paměti, že k těmto poplatkům přibudou i penále z prodlení. Než si proto z široké nabídky nebankovních firem vyberete tu jednu, u které o půjčku zažádáte, chtějte znát jejich podmínky pro případ prodlení se splátkou.

Doména mikropůjček

Závěrem musíme zmínit také skutečnost, že v případě půjček zdarma jde o tzv. mikropůjčky = menší částky k zapůjčení. Spoléhat na to, že získáte zdarma peníze na koupi nového bydlení, rekonstrukci stávajícího nebo pořízení osobního automobilu je proto bláhové. Pro tyto potřeby jsou připraveny jiné kategorie půjček (například účelová půjčka na auto). Pokud ale potřebujete uhradit výdaj, který jednoduše nepočká, je bezplatná mikropůjčka zajímavou alternativou.