Bezpečná, jednoduchá a rychlá správa financí

Expobank CZ koncem loňského roku představila unikátní NEO účet, který propojuje tradiční bankovnictví s inovativními finančními službami. Díky možnosti obchodovat s bitcoiny a investovat do drahých kovů či začínajících i zavedených firem mohou jeho uživatelé spravovat celý svůj finanční život online. A to z pohodlí domova v přehledném rozhraní internetového bankovnictví. „Lidé často nechávají své finanční prostředky nečinně ležet v bankách. NEO účet umožňuje klientům část svých úspor jednoduše převést do vybraných investičních či spořicích produktů, a tím nejen diverzifikovat riziko, ale také zvýšit výnosy ze svých vkladů,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ. Obchodování s bitcoiny v NEO účtu zajišťuje společnost WBTCB, investice do firem z různých oborů zase crowdfundingová platforma Fundlift.

Ukázka NEO účtu
Autor: Expobank CZ

Ukládání úspor do zlata na několik kliknutí

Díky spolupráci banky s Českou mincovnou si mohou uživatelé účtu nejen pořizovat zlaté či stříbrné mince nebo medaile, ale nově využívat i Zlaté spoření. Své úspory si tak mohou vybrat ve formě zlatých mincí či slitků, jakmile naspořená částka dosáhne hodnoty konkrétních produktů. Ty mohou pocházet jak z různých světových mincoven, tak i z České mincovny. Ta zdarma zajišťuje jejich bezpečné uložení ve vlastních trezorech nebo doručení přímo do rukou klienta. „K uzavření Zlatého spoření prostřednictvím NEO účtu stačí čtyři jednoduché kroky bez zbytečného papírování. Vybrat si spořicí částku v rozmezí 500 až 7000 korun, délku spoření, konkrétní produkt, ať už cihličky nebo mince, do kterého se úspory zhmotní, a poté už jen potvrdit podpisem pomocí SMS,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ.

Neo účet Zlaté spoření
Autor: Expobank CZ

Zlato jako pojistka pro případ krize

Globální poptávka po zlatě podle údajů Světové rady pro zlato v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostla o 7 %. Diverzifikace úspor a investic pomocí zlata zajišťuje bezpečné a trvalé uložení peněz zejména pro období ekonomických krizí či inflace, zlato totiž během nich uchovává svou hodnotu. Představuje tak jednu z nejpohodlnějších a nejjednodušších možností, jak ochránit a zhodnotit vložené finanční prostředky. Kromě bezpečného uložení peněz a likvidity poskytuje zlato investorům výhodu i v osvobození od DPH v celé Evropské unii. Jako investiční komodita je navíc akceptováno po celém světě. Vždy je však vhodné investovat jen ve spolupráci s důvěryhodnými a prověřenými partnery.

Ukázka produktu - kryptoměny
Autor: Expobank CZ