13. listopad 2018
Svátek slaví Tibor, zítra Sáva

Nejbizarnější zákazy v zahraničí: Kde nesmíte žvýkat, jíst zmrzlinu či stavět hrady z písku?

/
 • Nejbizarnější zákazy v zahraničí: Kde nesmíte žvýkat, jíst zmrzlinu či stavět hrady z písku?
  3. července 2017 ● 05:00
   

  Období dovolených už je tady a tisíce Čechů se opět chystají na výlet za hranice. Dovolenkáři by si ale měli dát pozor a dobře si nastudovat zákony země, do které se chystají. Některé z nich jsou sice úsměvné, jejich nedodržení ale může dovolenou pořádně prodražit. Podívejte se s námi na nejbizarnější zákony, na které můžete v zahraničí narazit.

 • 1.

  Francie: Žádné líbání na nástupišti!

  Ve Francii od roku 1910 platí zákon, který zakazuje líbání na vlakových nástupištích. Kvůli nenechavým párům totiž vlaky měly často zpoždění. Za porušení pokutu nejspíš nedostanete, můžete být ale důrazně požádáni, abyste opustili nástupiště.

  Ve Francii od roku 1910 platí zákon, který zakazuje líbání na vlakových nástupištích.

 • 2.

  Itálie: Krmení ptáků zakázáno! A pozor na zmrzlinu

  V Itálii se můžete setkat s mnoha bizarními zákony, za jejichž porušení hrozí tučná pokuta. V Benátkách je zakázáno krmit holuby, V Trapani hrozí pokuta za lízání zmrzliny na ulici, v Lerici zas za věšení mokrých ručníků na balkon a Eraclea zakázala stavět hrady z písku.

  V Benátkách je zakázáno krmit holuby.

 • 3.

  Japonsko: Klimatizace jen s podprsenkou!

  V Japonsku jsou ženy povinny nosit podprsenku v klimatizovaných budovách. Donedávna tu také bylo zakázáno tancování po půlnoci, i v nočních klubech.

  V Japonsku jsou ženy povinny nosit podprsenku v klimatizovaných budovách.

 • 4.

  Velká Británie: Zákaz opíjení v hospodě

  Ve Velké Británii platí zákon, podle kterého je nelegální být opilý v hospodě. Je také zakázáno na ulici pouštět draka či jezdit opilý na koni.

  Ve Velké Británii platí zákon, podle kterého je nelegální být opilý v hospodě.

 • 5.

  Kanada: Na placení mincemi zapomeňte

  V Kanadě zapomeňte na šetření do prasátka. Je tu totiž zakázáno platit výlučně mincemi za věci dražší než 10 kanadských dolarů.

  V Kanadě zapomeňte na šetření do prasátka. Je tu totiž zakázáno platit výlučně mincemi za věci dražší než 10 kanadských dolarů.

 • 6.

  Švýcarsko: Na záchod jen do desíti

  Ve Švýcarsku si velmi potrpí na ticho. V činžovních domech se proto můžete setkat se zákazem splachování toalety po 22. hodině, mužům navíc může být zakázáno vyměšovat v noci vestoje. Ze stejného důvodu je zakázáno i mlátit dveřmi auta po 22. hodině či v neděli vyhazovat lahve a plechovky do popelnic na recyklovaný odpad. V neděli také není dovoleno věšet venku prádlo.

  Ve Švýcarsku si velmi potrpí na ticho. V činžovních domech se proto můžete setkat se zákazem splachování toalety po 22. hodině, mužům navíc může být zakázáno vyměšovat v noci vestoje.

 • 7.

  Thajsko: Pozor na to, kam šlapete!

  V Thajsku si dejte pozor na pusu a oblečení. V zemi je přísně zakázáno urážet krále a nelegální je i stoupnutí na bankovku nebo minci s vyobrazením panovníka. Zapomeňte také na řízení auta či motorky bez trička, v Thajsku je trestným činem i opustit dům bez spodního prádla. 

  V Thajsku si dejte pozor na pusu a oblečení. V zemi je přísně zakázáno urážet krále a nelegální je i stoupnutí na bankovku nebo minci s vyobrazením panovníka.

 • 8.

  Singapur: Zákaz žvýkání

  V Singapuru si velmi potrpí na čistotu. Pokuty hrozí nejen za žvýkaní žvýkaček, plivání a krmení ptáků, ale i za nespláchnutí toalety! Za takový vandalismus tu v krajním případě hrozí i fyzické tresty.

  V Singapuru si velmi potrpí na čistotu. Pokuty hrozí nejen za žvýkaní žvýkaček, plivání a krmení ptáků, ale i za nespláchnutí toalety!
 • 9.

  Rady na cesty

  Video: Která dovolenková destinace je bezpečná? Expert radí, kam vyrazit.

  Video
  délka: 03:24
  1080p 720p 360p

  Která dovolenková destinace je bezpečná? Expert radí, kam vyrazit. David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - WHITE SAND

  Fotogalerie
  9 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

bullshit: Thajský král je dozajista větší noblesa než Chrchel nebo Ovar.

(19. 09. 2017 08:09)

agfor: To zase v Česku nebude smět za chvilku ani prdět ani dejchat. Díky debilům ve vládě.

(04. 07. 2017 15:58)

petrzn: Thajský král je pi čus kej ko kot.

(03. 07. 2017 10:24)
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy