Milovníci tohoto zimního sportu vědí, že Itálie vyhrává všechny disciplíny na pomyslném žebříčku v závodu s českými horami. A to ať už bychom hodnotili upravenost sjezdovek, množství sněhu, či kvalitu ubytování. NEV-DAMA přináší 3 tipy, kde to v Itálii stojí za to.

Val di Fiemme: komfort pro dospělé, zábava pro děti

Autor: Nev Dama

Val di Fiemme můžeme bez ostychu nazvat rájem pro české lyžaře, jedná se o nejnavštěvovanější středisko z celé Itálie. Sjezdovky jako by byly šité na míru naprosto každému, od začátečníků a malých dětí až po zdatné lyžaře vyžadující náročné terény. Pro nelyžaře doporučujeme bobovou dráhu Alpine Coaster v areálu Latemar a sáňkování nebo bruslení v Obereggenu. Z Prahy do Val di Fiemme je třeba urazit 705 kilometrů a až na poslední úsek ke středisku jedete pouze po dálnici. 

Tip na ubytování: Hotel Sporting 3*

„Hitem sezony budou opět animační programy.  Oblíbený dětský klub Funtazie se od moře přesunul až na horské štíty a baví děti i v zimě. 5 x týdně si tak děti mohou užít lyžování s česky hovořícím instruktorem, zatímco rodiče mohou zdolávat náročnější trasy. V podvečer na ně pak čeká zábavný program s ostatními kamarády,“ uvedla Simona Fischerová z NEV-DAMY.

Aprica: potěšení i pro vyhledavače adrenalinu

Středisko Aprica se i přes svou nálepku klidného rodinného střediska může pyšnit procentem náročných tratí, což jistě někteří zdatní lyžaři ocení. Zároveň jsou zde i areály se sjezdovkami pro ty nejmenší. Středisko je dokresleno množstvím dalších aktivit – snowpark, skialpinistické tratě nebo rušný noční život v centru městečka. Do střediska se dostanete z Prahy za 725 kilometrů.

Tip na ubytování: Residence Stofol 3* (hodnocení NEV-DAMA)

Dlouho jste nelyžovali a bojíte se vyrazit do Alp? Už nemusíte. Právě pro Vás je na vybraných sjezdovkách v Aprice připraven instruktor zdarma. Během dvou hodin si s ním můžete oživit a vypilovat Vaši techniku.

Livigno: nákupy i lyžování

Autor: Nev Dama

Alpské středisko na severu Itálie Livigno nabízí pestrobarevnou paletu všech možných sjezdovek. Najdete zde bohaté možnosti pro začátečníky, ale i nejnáročnější místa pro odvážné. Snowboardisty potěší nejrozsáhlejší a nejdokonalejší snowpark v celých italských Alpách. Běžkaři ocení až 40 kilometrů perfektně upravených udržovaných běžeckých stop. V Livigno si můžete užít bohatou škálu polyžařské zábavy včetně nového wellness komplexu Aqua Granda. Středisko je od Prahy vzdálené 655 kilometrů.

Tip na ubytování: Apartmánový dům Vivian 3* (hodnocení NEV-DAMA)

Livigno je poslední bezcelní zónou v Evropě, je tak ideálním místem pro nakupování. Naleznete zde obchody snad všech známých módních značek a pořídíte levně alkohol, tabákové výrobky nebo pohonné hmoty. 

„U všech středisek můžete využít i tzv. garanci sněhu, kdy klientům nabízíme možnost zrušit v okrajových termínech sezony lyžařský zájezd bez stornopoplatků, pokud by hrozil nedostatek sněhu, “ dodává Fischerová.