Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

10 nejkrásnějších míst Česka: Už jste je viděli všechny?

/
 • 10 nejkrásnějších míst Česka: Už jste je viděli všechny?
  4. června 2018 ● 17:25

  Za světovými unikáty nemusíte jezdit daleko do zahraničí, jedinečné přírodní krásy najdete i za humny! Česko je přírodním rájem, ve kterém není nouze o dechberoucí skalní útvary, působivé vodopády i takové kuriozity, jako jsou bahenní sopky či písečné pouště. Pojďte se s námi podívat na 10 nejkouzelnějších přírodních krás u nás.

 • 1.

  Pravčická brána

  Je symbolem národního parku České Švýcarsko a největší pískovcovou skalní bránou v Evropě – klene se do výšky 16 metrů a je téměř 27 metrů široká. Na vrchol této úctyhodné přírodní památky se sice nedostanete, ale její krásu můžete obdivovat z okolních vyhlídek. V roce 2009 se dostala do užšího kola ankety New7Wonders o sedm přírodních divů světa. Postoupila mezi 71 semifinalistů.

  Pravčická brána je největší skalní most v Evropě.
  Autor: archiv NB

 • 2.

  Pančavský vodopád

  Nejvyšší vodopád v Česku měří 148 metrů (Niagarské vodopády měří jen 52 metrů). Je v Krkonoších na říčce Pančava. Voda padá v kaskádách z Pančavské louky do Labského dolu. Je na značené turistické trase mezi Labskou boudou a mohylou Hanče a Vrbaty. Nad vodopádem se nachází tzv. Ambrožova vyhlídka, ze které je hezký výhled na Labský důl, Kozí hřbety i Lysou horu.

  Pančava padá ve čtyřech kaskádách
  Autor: Czechtourism, www.wikipedie.cz

 • 3.

  Bahenní sopky SOOS

  Téměř islandskou krajinu najdete nedaleko Františkových Lázní. V přírodní rezervaci Soos vyvěrají ze země v rozsáhlých rašeliništích minerální prameny a oxid uhličitý. Dostanete se tam stezkou na dně vyschlého slaného jezera.

  Výlet do Přírodní rezervace SOOS
  Autor: Honza Mudra

 • 4.

  Tuzemská Sahara

  Přírodní rezervace Písečný přesyp u Vlkova nedaleko Veselí nad Lužnicí je zbytek opravdové písečné duny bez vegetace. V blízkosti je i systém přírodních koupališť s písečnými plážemi a bezplavkovou zónou.

  Písečný přesyp u Vlkova
  Autor: Profimedia.cz

 • 5.

  Adršpašsko-teplické skály

  Skalní město Adršpach tvoří desítky pískovcových věží. Procházka fascinující přírodou mezi malebnými skalními útvary (Milenci, Homole cukru, Starosta a Starostová) vás zavede k pískovcovému jezírku a Velkému a Malému vodopádu. Po březích jezera vede 1,5 km dlouhý prohlídkový okruh a je tu půjčovna lodiček. Ve zdejších skalách se natáčela pohádka Třetí princ.

  Skály jménem Starosta a Starostová
  Autor: Czechtourism, www.wikipedie.cz

 • 6.

  Prales Mionší

  Jako chrám přírody, kde je člověk jen na návštěvě, vypadá prales Mionší v Těšínských Beskydech. Uvidí- te zde původní smíšený les, který kdysi pokrýval Beskydy. Na zdejší naučnou stezku se mohou vydat jen pěší, a pouze v sezoně.

  Prales Mionší
  Autor: Profimedia.cz

 • 7.

  Panská skála

  Natáčela se zde Pyšná princezna a pyšní na čedičové »varhany« jsou i místní obyvatelé. Řeč je o Panské skále. Ta je součástí chráněné krajinné oblasti České středohoří.

  Video
  Video se připravuje ...

  Slavné varhany ve skále: Tady se točila Pyšná princezna David Malik, Matěj Šrám

 • 8.

  Moravský kras

  Velkým zážitkem Moravského krasu je návštěva punkevních jeskyní, při níž se dostanete na dno největší propasti ve střední Evropě, Macochy, a na člunech proplujete podzemní řeku. Nejkrásnější krápníky uvidíte ve zdejším Masarykově dómu

 • 9.

  Ledovcová jezera na Šumavě

  Za průzračně čistými ledovcovými jezery nemusíte do Alp, jsou i na Šumavě. Černé jezero nedaleko Železné Rudy je z nich největší a nejhlubší. Nedaleko najdete i menší Čertovo jezero a areál pro horská kola s lanovkou na Špičáku.

  Černé jezero je zahaleno řadou tajemství
  Autor: Czechtourism, www.wikipedie.cz

 • 10.

  Boubínský prales

  Boubínský prales je unikátní přírodní rezervace poblíž horských obcí Kubova Huť a Zátoň. Rostou zde až 400 let staré stromy– buky a smrky. Nejslavnější strom – Král smrků – padl k zemi v roce 1970, byl vysoký 57,2 metru a obvod kmene byl 5,8 metru! Dodnes zde trouchniví... Pralesu dominuje vrch Boubín (1362 metrů) s rozhlednou. Značená stezka vás zavede i k jezírku s křišťálově čistou vodou.

  Národní přírodní rezervace Boubínský prales
  Autor: Chmee2, CC BY SA 3.0, wiki

 • 11.

  Fotogalerie

  Bedekr pouták
  Autor: Blesk - Ramon Hofman

  Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

  HRADW mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

  Příklad: HRADW Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

  Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz.

   

  Fotogalerie
  75 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

agfor: Hmmm, ale krásnější pohled je na smradlavý povrchový důl, plný zápar a smogu, nebo na čoudící elektrárny, aby si mohli Pražáci vozit zadky v "čistých" elektromobilech, do kterých za chvíli nebudou baterky.

(04. 06. 2018 20:35)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy