Podle zjištění deníku Aha! u nás budou kolem dcery zesnulé rodačky ze Zlína Ivany Trumpové (†73) velké manévry. „Letí do Prahy soukromým speciálem, dosednout má na Ruzyni a na českou půdu vstoupí přes terminál 3,“ řekl nám diplomatický zdroj. „Na letišti Ivanku přivítá zástupce velvyslanectví USA,“ doplnil.

Osobní strážci

Následně Trumpovou a její doprovod převeze vůz ambasády do hotelu v centru města. Je pravděpodobné, že během cesty auto s hvězdnou návštěvou doprovodí naši policisté. „Toto nemůžeme komentovat,“ dodal diplomat. Navíc bude mít dcera exprezidenta Trumpa vlastní osobní strážce. Během čtvrtka čeká Ivanku jednání s pracovníky americké ambasády, kteří společně s naším ministerstvem zahraničí připravili na žádost rodiny seznam dědictví po zesnulé Ivaně Trumpové. Podle informací Aha! mají být mezi dokumenty např. informace o akciích či cenných papírech.

Řád in memoriam

V pátek pak Ivanka vyrazí na Pražský hrad, kde se odpoledne sejde s prezidentem Milošem Zemanem (78), následně večer ve Vladislavském sále z jeho rukou převezme státní vyznamenání udělené in memoriam pro její maminku.

Navštíví i Zlín?

Trumpová a její doprovod, v němž se může objevit i bratr Eric (38), zůstanou v Česku podle dosavadního plánu do víkendu. Není vyloučeno, že navštíví i rodné město své matky Zlín.

Přes 70 oceněných

Podle informací Aha! hodlá končící prezident Miloš Zeman rozdat přes 70 vyznamenání. Kromě zesnulé Trumpové má metál získat například tenista a vítěz Davis Cupu Ivan Lendl (62), šéf Ústřední vojenské nemocnice a prezidentův lékař Miroslav Zavoral (68), protinacistický odbojář a člen skupiny Tři králové Josef Mašín (†45). Medaili získá také nedávno zesnulá zpěvačka Hana Zagorová (†75). A jedno z nejvyšších vyznamenání, Řád bílého lva, dostane ukrajinská hlava státu Volodymyr Zelenskyj (44).

Video
Video se připravuje ...

Zesnulá Ivana Trumpová (†73): Úspěchy a skandály jejího života Videohub

Fotogalerie
66 fotografií