Britské krásce s hlasem jako zvon se podařilo během dvou let zhubnout neskutečných 45 kg. Pro Vogue vysvětlila, že začala cvičit proto, aby se cítila lépe. Trpěla totiž po rozvodu s manželem Simonem Koneckim (47) úzkostmi. „Nikdy nešlo v první řadě o hubnutí, ale vždy o to, abych se stala silnou a abych věnovala sama sobě každý den nějaký ten čas bez telefonu.“

Pohyb se jí dostal, jak se říká, do krve – a ona bez něj teď už nemůže žít. „Stala jsem se teď na cvičení docela závislá. Cvičím dvakrát nebo třikrát denně,“ líčila interpretka hitů Someone Like You, Hello či Skyfall. Podle magazínu New York Post může být takhle extrémní zápřah pro člověka, který do té doby nebyl na cvičení zvyklý, nebezpečný, mohou mu hrozit reálná zdravotní rizika, nepříznivé účinky na svaly, klouby těla a dokonce i na imunitní systém.

„Pravidelné cvičení je základním prvkem zdravého životního stylu,“ řekl deníku lékař John Whyte. „Ale cvičit dvakrát až třikrát denně, to je příliš mnoho. Když to v posilovně přeženete, zatěžuje to vaše tělo a svaly. Vaše tělo pak produkuje kortizol v reakci na tento chronický stres, a zvýšené hladiny kortizolu mohou potlačit schopnost imunitního systému chránit tělo před nemocemi.“

Přehnaná námaha v posilovnách má podle Whytea také často za následek „mnoho zranění z nadměrného přepínání se“. „Když cvičíme, klademe na svaly, kosti a orgány určitý tlak a námahu. Pokud nedáme těmto částem těla šanci se po cvičení patřičně zotavit, jejich funkce se může začít zhoršovat,“ líčil lékař, který sice schvaluje Adelino zhubnutí, jelikož nadváha také není nic pro zdraví prospěšného, ale zároveň varuje, že zpěvačka jde ode zdi ke zdi a oba extrémy jsou špatně.

VIDEO: Zpěvačka Adele na Grammy

Video
délka: 01:10.38

Adele Youtube.com

Ke své vysněné postavě se dostala právě díky své nové posedlosti, kdy kombinuje kardio cvičení s posilováním. Adelin trenér a spolumajitel posilovny Heart & Hustle Gregg Miele prý na naléhání slavné pěnice navýšil počet tréninků  - a to dokonce i přesto, že by zpěvačka měla trpět problémy se zády právě kvůli zvedání těžkých činek.

„Uvědomila jsem si, že když cvičím, nemám žádné úzkosti, stresy ani obavy,“ svěřila se mnohonásobná držitelka cen Grammy. „Říkala jsem si, že pokud dokážu, aby mé tělo zesílilo po fyzické stránce, budu to cítit a vidět, pak možná jednoho dne dokážu fyzicky posílit i své emoce a svou mysl…“ popisovala své myšlenkové pochody pro Vogue Adele, která aktuálně tvoří pár s movitým manažerem sportovce LeBrona Jamese (36), tedy s Richem Paulem (39).

Dalo by se tedy říct, že by měla být konečně spokojená. Má partnera, rozkošného zdravého synka Angela (9), pěvecký talent, půvabnou tvář, a tělo jako antická bohyně. Podle lékařky Cordelie Carterové ale prý „příliš mnoho dobrých věcí najednou může být špatně“. „Cvičení je lék. Když cvičíme, naše tělo uvolňuje endorfiny, tedy ‚hormony štěstí‘, a my zažíváme velkou energii a pozitivitu,“ vysvětlila.

Nadbytek pohybu však může způsobit duševní a emocionální vyhoření. „Kromě rizika zranění, se příliš mnoho cvičení v průběhu času může změnit spíše v práci na plný úvazek. To snižuje tu radost a potěšení, kterou z něj máme mít…“ Adele by se podle ní měla zaměřit spíše na celkově zdravý životní styl, tím spíše v souvislosti s dušení nerovnováhou, kterou zpěvačka často zmiňuje. „Až zdravá péče o mysl a tělo zajistí trvalé výhody.“

Fotogalerie
61 fotografií